Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Muzejní noc

Hudba, divadlo i vernisáže. Muzejní noc v Litoměřicích nabídne pestrý program

V páteční podvečer 19. května se centrum Litoměřic a jeho nejbližší okolí promění v pestrý festival vernisáží, tvůrčích dílen, hudebních a divadelních představení a komentovaných prohlídek, které pro návštěvníky pod hlavičkou Litoměřické muzejní noci připravilo 10 místních kulturních institucí a spolků. Pro ty, "co to zaspali", tedy především pro děti a jejich rodiče, je již tradičně připravena i speciální nabídka v sobotu dopoledne.

Bohatý kulturní program, určený pro návštěvníky všech věkových kategorií, proběhne v pátek od 17 do 22 hodin, v sobotu pak od 10 do 12 hodin. Tvůrčí vyžití přinesou malým i velkým zájemcům výtvarné dílny a workshopy, které letos proběhnou v Knihovně Karla Hynka Máchy, v Gotickém dvojčeti a v sobotu dopoledne také v Muzeu insitního umění. Připraveny jsou i oblíbené komentované prohlídky, které návštěvníky provedou aktuální výstavou Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Galerií marionet či Muzeem Křišťálový dotek. Otevřená bude také věž Kalich na Mírovém náměstí.

Bohatá je rovněž nabídka divadelních a koncertních vystoupení, které připravuje Institut kresby a grafiky v Gotickém dvojčeti, Severočeská galerie na svých parkánech, galerie v kavárně Fér Kafe a Sváťovo dividlo. K „tahákům“ pátečního programu bude jistě patřit speciální podvečerní program, který připravila Severočeská galerie v Muzeu insitního umění. Děti i dospělí se tu hravou formou seznámí s jeho stálou expozicí a těšit se mohou i na malou odměnu, která je čeká za splnění připravených úkolů. Chybět nebude ani tradiční sobotní pohádka v provedení Sváťova dividla, která se letos odehraje pod širým nebem v Parku Václava Havla.  

V pátek i v sobotu bude na litoměřickém náměstí k dispozici Informační stan, v němž návštěvníci Litoměřické muzejní noci obdrží veškeré informace a tištěnou mapu programu. Mapa a podrobný program jsou ke stažení také na webu Severočeské galerie výtvarného umění. Rychlé propojení s touto webovou stránku umožňuje QR kód, který je vytištěn na všech propagačních materiálech. S identifikační páskou, kterou návštěvníci dostanou v Informačním stanu Litoměřické muzejní noci nebo na jednotlivých stanovištích, je vstup na všechny připravené programy zdarma.

Tisková zpráva Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, autor: Barbora Klipcová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu