Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hry na chodníku nejen zabaví, ale i vzdělají

hry1mpLitoměřické děti se baví hrou na chodníku a zároveň se vzdělávají v oblasti třídění odpadu. Na několika místech totiž byly vytvořeny tzv. enviromentální hry na chodník. Vzdělat se a zároveň si pohrát na čerstvém vzduchu mohou děti odedneška na ploše před ekologickým střediskem Sever v Litoměřicích. Tato hra není ve městě jediná.

První hra na chodníku vznikla minulý týden před azylovým domem. Další je namalována na plochu před Základní školou Havlíčkova. „Vytipovala jsem místa ve městě, kde se pohybuje hodně dětí, jako jsou prostory u škol a nevyužité betonové plochy na sídlištích,“ vysvětluje rozmístění hřišť iniciátorka projektu Miroslava Jirků z odboru životního prostředí městského úřadu. Každé hřiště se skládá ze dvou herních prvků. Na jednom děti skáčou na barevných políčkách podle toho, do kterého kontejneru patří předmět napsaný na políčkách. Na druhém skáčou děti na předměty, které patří do vybraného kontejneru.

 Miroslava Jirků se inspirovala projektem „Hry na chodník pro malé i velké“ navrženém obyvatelem Litoměřic Filipem Horákem v rámci tzv. participativního rozpočtování.

Celkem bude po Litoměřicích namalováno Miroslavou Jirků a jejími kolegy 10 her na chodník. Projekt je realizován s finanční podporou Mondi Štětí.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu