Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hřiště pro děti z azylového domu zahájilo sezónu

azylakhristempHřiště u azylového domu NADĚJE v Litoměřicích včera oficiálně zahájilo letní sezónu. Děti si užily zábavný program za účasti pracovníku domova a zástupců městského úřadu.

Na jednotlivých stanovištích postupně menší i větší děti předvedly své dovednosti. Čekalo je skákání v pytli, točení obručí kolem pasu, házení na koš, kopání na bránu, skákání přes švihadlo, hra Dobble nebo malování na obličej. Místostarosta Lukas Wünsch dětem předal novou společenskou hru s názvem „Osobní bezpečí“. „Jedná se o preventivní hru pro školáky, která naučí, jak se bezpečně chovat na ulici i doma,“ vysvětlila Miroslava Najmanová, manažer Programu prevence kriminality MěÚ Litoměřice.

Děti měly jak z dárečku, tak i otevření hřiště radost. „Chodím sem každý den, nejraději hrajeme fotbal,“ svěřil se například jedenáctiletý obyvatel domova Tony. Kromě něj oplocené sportoviště pravidelně využívá dalších v průměru 35 dětí ubytovaných v azylovém domě. „Hřiště je přístupné i veřejnosti, využívají je však především naši obyvatelé, pro které připravuje program pedagogický pracovník. Otevírací dobu jsme upravili tak, aby si zde na své přišly jak předškolní, tak i starší děti,“ uvedla vedoucí litoměřické pobočky NADĚJE Petra Smetanová.

Hřiště vedle domova vyrostlo v roce 2015, slavnostně otevřeno a předáno neziskové organizaci NADĚJE bylo o rok později. Na stavbu získalo město dotaci ve výši 274 tisíc korun z Ministerstva vnitra ČR, respektive z Programu prevence kriminality. Dalších 331 tisíc přidalo ze svého. Cílem vybudování bylo umožnit dětem, mládeži, ale i dospělým sportovat, a odklonit je tak od patologických forem trávení volného času.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu