Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hřiště je třeba prosvětlit. Shodli se občané

Na snímku koordinátorka Zdravého města Litoměřice Irena Vodičková zapisovala podněty občanů. V pozadí za účastníky se nachází diskutované hřiště.Hluk, nepořádek, hlasité vulgarismy a další nevhodné chování. Nejen na to si stěžují obyvatelé sídliště Střed, kteří kritizují stav dětského hřiště a prostranství ve vnitrobloku mezi ulicemi Liškova a Werichova. Včera je proto přímo na místo pozvali zástupci městského úřadu v čele s místostarostou Lukasem Wünschem, aby společně hledali cesty vedoucí k nápravě.

„Zarostlý prostor je příležitostí pro mládež, která dělá nepořádek a hluk. Je to šílený stav,“ konstatovala během diskuze Pavla Žáková, jedna ze zhruba pěti desítek lidí, kteří se diskuze zúčastnili. Souhlasili s ní všichni přítomní. Obyvatelé by si dále přáli celkovou revitalizaci prostoru, ve kterém by například uvítali více košů, přemístění kamery, zachování zeleně, avšak s prořezáním přerostlých keřů a stromů, aby došlo k celkovému prosvětlení prostoru, jako tomu je v Jiráskových sadech. Názory přítomných na budoucí podobu hřiště se však liší. Jedna část se přiklání ke klidovému prostoru bez herních prvků, aby se mládež neměla kde scházet. Ostatní občané si naopak přejí zachovat herní prvky, pískoviště, instalovat více laviček a vytvořit například workoutové hřiště se správcem, který by v součinnosti s městskou policií a technickými službami na celý prostor dohlížel. „Důležité je ale také pracovat s mládeží, které se stížnosti týkají. Myslím si, že jejich chování je důsledkem toho, že nemají prostor pro vlastní vyžití,“ dodala Irena Vodičková, s jejímž názorem se ztotožnil i diskuzi přítomný strážník městské policie Robert Čelko, který má na starosti program předcházení rizikovým jevům.

Diskuze se konala na podnět místních občanů. „Budeme se snažit najít východisko, které zohlední co nejvíce nápadů a žádostí od občanů, jež jsme si na jednání pečlivě zapisovali. Myslím, že hledání řešení nepříjemných situací při osobním setkání s obyvateli přímo na místě, kde problém vznikl, je správný postup,“ uvedl místostarosta Lukas Wünsch. „Ve spolupráci s odbory městského úřadu zjistíme, co pro zlepšení situace lze udělat a jaké jsou možnosti. Návrh poté předložíme radě města,“ dodal místostarosta Wünsch. Podle něj by prvním realizovaným krokem mělo být úplné odstranění poškozeného plotu a požadovaná úprava zeleně.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu