Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hříšníka se podařilo vypátrat

bordelmpZa naprosto neohleduplné vůči svému okolí lze označit chování lidí, kteří zaneřádili kontejnerová stání odpadem, jenž sem rozhodně nepatří. Některé se podařilo vypátrat, a to díky všímavosti občanů. 

 

Jako lavina se v uplynulých dnech šířila na Facebooku fotka z Pokratické ulice (naproti lékárně), kam kdosi navozil křesla, spotřebiče a další věci, které pohodil na trávník, nedaleko kontejnerového stání. A to i přesto, že uložení tohoto odpadu na nedalekém sběrném dvoře v Nerudově ulici je zdarma! Městský úřad nyní tuto situaci řeší.

Obdobná situace se opakovala o několik dní později, ale na jiném místě. „Obyvatelé byli všímaví a okamžitě odbor životního prostředí na nepřípustné chování upozornili. Pachatele se díky nim podařilo vypátrat. Za upozornění moc děkujeme. Zahájíme s ním řízení, jehož výsledkem bude pokuta výrazně vyšší, než by původce odpadu stál jeho odvoz na sběrný dvůr,“ uvedl vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Pavel Gryndler.

Na konci roku 2019 byl městu navýšen poplatek za likvidaci velkoobjemného odpadu. Přesto je uložení velkoobjemového odpadu v Nerudově ulici pro obyvatele města bezplatné. „Děkujeme všem, kteří ho využívají,“ uvedl vedoucí Gryndler.

Vývoj však nasvědčuje tomu, že kapacita dvora v následujících letech nebude dostačující. „Již nyní proto hledáme místo, kde by mohl být postaven další sběrný dvůr,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč. 

Text Eva Břeňová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu