Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hrad zve na degustaci českých i moravských vín

hradpmHned dvě degustace vín proběhnou v březnu v Hradu Litoměřice. Na své si přijdou jak milovníci českých, tak i moravských vín. Již 6. března představí své nejlahodnější produkty Zdeněk Vybíral, majitel Vinařství sv. Tomáše z Malých Žernosek. Prestiž tohoto rodinného vinařství nacházejícího se v malebné oblasti Českého středohoří, v litoměřické vinařské podoblasti, rok od roku stoupá.

Cílem společnosti je vyrábět kvalitní odrůdová vína jakostní a vína s přívlastky. „Stěžejními pěstovanými odrůdami jsou odrůdy burgundské, a to především Rulandské šedé, bílé a modré, Müller Thurgau a Svatovavřinecké. Hrozny jsou pěstovány s největší péčí a zpracovávány převážně ručně, klasickými technologiemi. Kromě tradičních bílých vín je část modrých hroznů zpracovávána „bílou technologií" na klaret a dále na rose," uvádí Zdeněk Vybíral. Nejen o „bílé technologii", ale i o řadě jiných zajímavostí nepochybně pohovoří Zdeněk Vybíral v průběhu degustace, jež se i tentokráte uskuteční v degustační místnosti hradu od 18 hodin.

Neméně zajímavá jistě bude i degustace vín produkovaných Zemědělským družstvem Němčičky, v jehož případě si zase přijdou na své milovníci moravských vín. ZD Němčičky se totiž nachází na Moravě, ve Velkopavlovické vinařské oblasti, v centru Modrých hor. Degustace vín ZD Němčičky se v Hradu Litoměřice uskuteční 12. března od 18 hodin.

Vstupenky na obě degustace jsou k zakoupení v recepci hradu nebo prostřednictvím e-shopu.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu