Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hrad patřil nejúspěšnějším žákům a studentům

ocenenidetimp„Večer litoměřických nadějí“. V tomto duchu se v úterý nesla slavnostní akce v konferenčním sále hradu, jejímiž hosty se stali mimořádně nadaní žáci a studenti litoměřických základních škol a základní umělecké školy. Byli oceněni starostou města Ladislavem Chlupáčem a předsedou správní rady Nadačního fondu Kalich Alexandrem Vondrou za mimořádné úspěchy, kterých dosahují dlouhodobě nebo jich dosáhli v právě končícím školním roce, a to jak ve vědomostních, hudebních, tak i sportovních soutěžích.

Ceněna byla i pomoc spolužákům nebo dobrovolné aktivity odváděné ve prospěch školy a města. Třetí ročník akce i tentokráte pořádalo město ve spolupráci s Kalichem.

Slavnostní večer určený třem desítkám žákům a studentům zahájila studentská hymna. Poté byl každý žák samostatně na podiu představen a absolvoval s moderátorkou večera Evou Břeňovou krátký rozhovor. Nakonec obdržel knihu Dějiny města Litoměřice, prázdninovou permanentku na koupaliště, vstupenku na libovolné představení kina Máj a flash disky. Zhruba 1,5 hodinu trvající program zpestřilo vystoupení úspěšné dívčí vokální skupiny Daisies, která se letos umístila v celorepublikovém finále na prvním městě. Obdiv si vysloužilo i recitátorské vystoupení Tomáše Harta, který je úspěšným žákem literárně dramatického oboru ZUŠ a jedním z předních herců souboru Mladivadlo. Na závěr následovalo společné focení a chvíle povídání u občerstvení v předsálí hradu.

„Byl to příjemný večer. Je hezké vidět tolik mladých lidí, kteří jsou hrdi na své výsledky. Ze srdce děkuji všem, kteří tuto akci pořádají. Bylo mi ctí se tohoto večera účastnit a jsem hrdá na svou dceru,“ uvedla jedna z maminek Ivana Vališová.


Přehled oceněných:


• ZŠ Na Valech: Agáta Thea Cepníková, Světla Šandová

• ZŠ B. Němcové: Matěj Hruška, Kateřina Sikorová,

• ZŠ U Stadionu: Martin Háva, Anežka Čapková, Matěj Živec
• ZŠ Lingua Universal: Anička Lišková

• Masarykova ZŠ: Jessica Kabelková, Viktorie Klepetková, basketbalový tým žákyň 8. – 9. tříd: Kateřina Petržilková, Anička Smolková, Barbora Míčková, Klára Karterová, Karolína Kynzlová, Jessica Kabelková, Barbora Beránková a Barbora Dlouhá

• Základní umělecká škola Litoměřice: Tomáš Hart, Sára Korábová, Lukáš Kacar a Markéta Černá, dívčí vokální skupina Daisies ve složení Denisa Středová, Zdislava Kroupová, Marie Kirschnerová, Klára Legnerová, Johana Petrovičová

• ZŠ Havlíčkova: Nikol Kekrtová, Viktorie Štěchová

• ZŠ Ladova: Daniel Bayer, Petra Vališová

 

Fotogalerie: Michaela Bubeníčková


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu