Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje 2013

hradmpLitoměřický hrad byl vyhlášen Stavbou Ústeckého kraje roku 2013. Cenu včera v Ústí nad Labem převzal starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková, architekt Jiří Jarkovský a Zbyněk Lisý, zástupce firmy Konstruktiva Konsit. Neméně potěšující je skutečnost, že do Litoměřic putuje i druhé místo. Získala ho firma Hennlich za dostavbu výzkumného a vývojového centra na Českolipské ulici. Třetí skončil Děčín s projektem knihovny a multimediálního centra.

V případě hradu porota ocenila přístup investora a celého projektového týmu ke komplexní revitalizaci nevyužitého a zchátralého objektu původního gotického hradu. „Materiálové a hmotové řešení úspěšně navazuje na historickou část a je příkladem kvalitní konverze areálu. Za velice pozitivní počin považujeme obnovení hlavního vstupu z vnitřního města v duchu původní dispozice. Vysokou kvalitu architektonického řešení dokladuje i restaurátorsky provedená úprava architektonických prvků na fasádě, včetně nutných konstrukčních úprav portálu. To, že pro další generace zůstanou zachovány při stavbě objevené a částečně zachované další prvky, je navíc přidanou hodnotou této investorsky, architektonicky, projektově i realizačně velice zdařilé akce," stojí v hodnocení poroty.

Starosta Chlupáč neskrýval z výsledku radost. „Ocenění nás velmi těší, protože stavba nebyla jednoduchá. Naším cílem bylo revitalizovat hrad pro potřeby moderní doby, ovšem s velkým respektem k jeho mimořádné historii. Výsledek je dílem nezměrného úsilí řady lidí, bez nichž bychom to nedokázali," uvedl Ladislav Chlupáč.

Druhým místem porota ocenila dostavbu výzkumného a vývojového centra, kterou se více než zdvojnásobily podlažní plochy, což umožňuje firmě vytvořit do budoucna až 150 nových pracovních míst. Objekt je podle ní příkladem velice kvalitního architektonického i konstrukčního návrhu založeného na netradiční kompozici hmot. Vývoj a výzkum směřuje do produktů z oblasti využívání obnovitelných zdrojů energií, bioplynových stanic, geotermálních kolektorů nebo kogeneračních jednotek pro Smart grids.


Soutěž vyhlašuje od roku 2002 Okresní hospodářská komora v Litoměřicích ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků a Sdružením stavebních firem Ústeckého kraje. Litoměřice nezískaly cenu za Stavbu roku Ústeckého kraje poprvé. Za rok 2011 ji obdržel nový Domov pro seniory na Dómském pahorku.

 

Na přiložené fotografii (autorem je Alena Kaiserová) jsou při vyhlašování prvního místa zleva architekt Jiří Jarkovský, vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková, starosta Ladislav Chlupáč, předseda Okresní hospodářské komory Litoměřice Zbyněk Pěnka a zcela vpravo Martin Mandík, předseda výboru ČKAIT Ústí n. L.

cenahradvp


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu