Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hospodařte s dešťovou vodou

mestompČesko zažívá nejsušší jaro za posledních 50 let. Odborníci i úřady upozorňují na nutnost šetřit s pitnou vodou a nabádají k využívání vody srážkové.

„Voda z přívalových dešťů se jen těžko vsákne do vyschlé půdy. Odteče do kanalizace, následně do řeky, a tím z území našeho státu, což je velká chyba,“ upozornila Miroslava Jirků, referentka státní správy vodního hospodářství z Odboru životního prostředí Městského úřadu Litoměřice. Dále dodává, že dešťové srážky je třeba zasakovat v místě, kde dopadly, a vracet do přirozeného koloběhu vody. Lidé by měli lépe hospodařit s dešťovou vodou a využívat ji na svých pozemcích. Dešťová voda do kanalizace nepatří.

Řešením situace jsou například nádrže a jímky na shromažďování srážkové vody. Město Litoměřice vyzývá k šetření s pitnou vodou a k využívání vody srážkové a jde zároveň příkladem. Na pozemku úřadu v Pekařské ulici právě probíhá realizace instalace nádrže na dešťovou vodu, která bude sloužit ke splachování.

Majitelé rodinných a bytových domů mohou využít programu Děšťovka, který spustilo Ministerstvo životního prostředí. Podporuje tři základní systémy – nádrž na srážkovou vodu na zalévání zahrady, nádrž na srážkovou vodu k zalévání i splachování v domácnosti a systém na recyklaci odpadní vody z domácnosti. Příjem žádostí o dotace z druhého kola programu Dešťovka stále probíhá. Více informací naleznete na https://www.dotacedestovka.cz/.

Tisková zpráva byla zpracována s využitím TZ Petry Roubíčkové.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu