Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hospic pomáhá lidem odejít ze života doma a důstojně

autopDomácí hospicovou péči poskytuje od počátku tohoto roku Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. Důležité je být při tom mobilní. Třem automobilům,zdravotním sestrám a ošetřovatelkám poskytujícím tuto náročnou službu včera žehnal litoměřický biskup Jan Baxant. Učinil tak před zraky vedení, zaměstnanců hospice, starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče a předsedy správní rady Nadačního fondu Kalich Alexandra Vondry, který benefičními koncerty hospic již několik let podporuje.

„První vozidlo jsme pořídili z výtěžku adventního koncertu České televize. Druhý automobil nám zdarma zapůjčilo biskupství. Třetí byl zakoupen z výtěžku charitativního koncertu, který v Litoměřicích v červnu uspořádal Nadační fond Kalich. Všem za pomoc děkujeme," uvedla v úvodu ředitelka hospice Monika Marková. Zmínila přitom i město Litoměřice, které na provoz hospice každoročně finančně přispívá.

 

Domácí hospicovou péči od počátku roku využilo 30 klientů. Služba je poskytována 24 hodin, 7 dní v týdnu. Jejím cílem je pomoci rodinám, které se rozhodly pečovat o smrtelně nemocného člověka v domácím prostředí, a umožnit mu tak odejít ze života doma a důstojně.

VZP tuto službu prozatím nehradí. Stojí 75 korun denně bez ohledu na vzdálenost, kterou zdravotní sestra ujede a kolikrát pacienta navštíví. „Počet návštěv se odvíjí od přání a potřeb rodiny a klienta, může to být ale i dvakrát denně," uvedla vrchní sestra Zdeňka Pixová. Polovina z dosavadních pacientů přitom využívala služby domácího hospice 12 a méně dní.
„Těší mě, že se nám v Litoměřicích daří spolupracovat bez rozdílu politické příslušnosti zejména v oblasti sociálních služeb a zdravotnictví. Samotné vybudování Hospice sv. Štěpána a rozšiřování jeho služeb, naposled letos o domácí hospicovou péči, je dokladem toho, že Litoměřice nabízejí lidem v rámci Ústeckého kraje komplexní a kvalitní sociální služby," konstatoval starosta Chlupáč.

Potřebu této služby zdůraznil i bývalý senátor Alexandr Vondra. „Moje máma zemřela doma. Se sourozenci jsme se u ní střídali a využívali pomoci domácí hospicové péče. Je to služba, kterou může potřebovat každý z nás. Proto Nadační fond Kalich podporuje Hospic sv. Štěpána, jehož renomé již sahá daleko za hranice tohoto regionu," uvedl předseda správní rady NF Kalich Alexandr Vondra.


Radost, že se podařilo získat vozidla užitečná pro vážně nemocné z darů, vyjádřil biskup Baxant. „Přesvědčuji se o tom, že v Litoměřicích a v okolí žijí lidé, kteří mají dobrá srdce, a že to s námi se všemi není tak úplně ztracené, jak se často říká," dodal biskup

Text pod foto 1:

Mobilita je pro členy týmu poskytujícího domácí hospicovou péči nezbytná. Jedno z vozidel představila zdravotní sestra domácí hospicové péče Alena Dvořáková.

sestrap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starosta Ladislav Chlupáč, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Renáta Jurková, biskup Jan Baxant a předseda NF Kalich Alexandr Vondra přijali pozvání ředitelky Moniky Markové.

biskuppv


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu