Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Stadion Litoměřice

Hokejisté se v 1. lize udrží. Město jim půjčí deset milionů korun

HC Stadion Litoměřice bude i nadále hrát l. hokejovou ligu ČR — Chance ligu. Finanční problémy, do kterých se dostal, mu pomůže překlenout město mimořádnou půjčkou ve výši deseti milionů korun. Použita má být na úhradu aktuálně splatných závazků vůči dodavatelům a soukromým subjektům, které vznikly ukončením spolupráce s Českým svazem ledního hokeje (ČSLH).

Po dlouhé diskusi tak včera rozhodli většinou hlasů litoměřičtí zastupitelé. Jednomyslnou podporu vyjádřil tomuto kroku i finanční výbor, jež je poradním orgánem zastupitelstva. Splátka bude rozložena do pěti let. „Při rozhodování jsme zohlednili dlouhodobě úspěšnou reprezentaci města, nadprůměrnou návštěvnost, která svědčí o zájmu obyvatel, a chystaná úsporná opatření v provozu klubu,“ okomentoval výsledek jednání zastupitelstva starosta Radek Löwy.

Jisté záruky městu skýtá licence pro 1. ligu. Její aktuální hodnota podle sportovního ředitele klubu Jana Fišery dosahuje 12 milionů korun a zájem o odkup již projevily tři kluby. „Věříme však, že díky mimořádným úsporným opatřením, která jsme přijali, a pomoci města dokážeme finanční situaci stabilizovat. Hráči, přestože jsme jim snížili platy, zůstali a jdou do toho s námi,“ věří v lepší zítřky Jan Fišera, který zastupitelům za podporu poděkoval. V případě opačného rozhodnutí města by totiž zřejmě hokej dospělých skončil, a to i vlivem bezprecedentního nárůstu cen a inflace.

Rozpočet HC Stadion Litoměřice činí ročně 20 milionů korun. Zhruba 14 milionů korun si klub shání vlastními silami. Zbývajících 6 milionů dostává od města v rámci programu určeného na podporu sportu, a to primárně na děti a mládež.

Druhá nejvyšší hokejová soutěž se v Litoměřicích hraje od roku 2010, nyní tedy skončila 13. sezona, což litoměřický klub řadí na druhé místo mezi účastníky soutěže. Navíc v této sezoně byli Litoměřičtí jediní zástupci ze severu Čech. Průměrná návštěva v letošní sezoně dosáhla téměř 1.200 diváků, což je v této soutěži jedna z nejvyšších.  

Autor: Eva Břeňová

hokejisti2

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu