Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hokejista Birner přivezl do Litoměřic pohár mistrů, přijal ho i starosta města

birnermpPohár mistrů, který získal v letošní sezóně extraligy v Liberci, přivezl do Litoměřic hokejista Michal Birner. Člena reprezentačního týmu, který v českém dresu zářil na letošním mistrovství světa, nejprve na radnici přijal starosta Ladislav Chlupáč. Poté zavítal za malými pacienty hospitalizovanými na dětském oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích, kde byl zdravotnickému zařízení předán padesátitisícový dar. Dnes odpoledne pak bude přítomen v Kalich areně, aby si o svých hokejových zkušenostech popovídal s malými i dospělými litoměřickými příznivci hokeje.

„Těší mě, že z našeho města pochází hokejista, který září v extralize a byl oporou letošního mistrovství světa,“ přijal na radnici starosta Ladislav Chlupáč Michala Birnera. Vzápětí potěžkal pohár mistrů, který Michal do Litoměřic přivezl.

Potěšil jím i malé pacienty litoměřické nemocnice, za nimiž po přijetí starostou města zavítal proto, aby jim zpestřil čas strávený na lůžku. „V nemocnici jsem už ležel, takže vím, jak pomalu zde čas ubíhá. Pro vás je to o to těžší, když je venku hezky a blíží se prázdniny. Přeji vám, abyste se co nejdříve uzdravili a šli domů,“ popřál dětem Michal Birner a rozdal podpisy. Neopomněl ani ocenit práci zdravotníků.
Dnes třicetiletý hokejista v mládežnických kategoriích zářil v dresu Slavie. Poté zkoušel štěstí v zámoří, ale pozvánky do NHL se nedočkal. Zato uspěl ve finské lize i v KHL. V reprezentačních výběrech se objevuje od svých 16 let.

Do Litoměřic se pravidelně vrací, neboť zde má jak rodinu, tak i přátele. Rád vzpomíná na zdejší hokejové začátky. Do tehdy ještě neopláštěného zimního stadionu totiž přišel už jako čtyřletý klučina. Dnes oceňuje výsledek rekonstrukce sportoviště, které v první lize patří dle jeho názoru mezi nejlepší. Právě v těchto dnech zde absolvuje letní přípravu na příští sezónu, v níž opět nastoupí v dresu Liberce. „Mým cílem je poprat se s týmem opět o titul mistra,“ nastínil nejbližší hokejové plány Michal Birner.

 

V kanceláři starosty města.

birnervp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V herně dětského oddělení litoměřické nemocnice.

birnervp2

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu