Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hlídkové oddělení policie

Hlídková služba policie se přesunula ze Stránského ulice do Eliášovy

Hlídková služba litoměřického územního odboru Policie ČR pracuje od 1. března v zrekonstruovaných prostorách bývalé jídelny v hlavní budově policie v Eliášově ulici, kam se přesunula z provizorně vyčleněných místností z ulice Stránského. Opravy za osm milionů korun uhradilo Ministerstvo vnitra ČR a oficiálně skončily v úterý 28. února slavnostním přestřižením pásky.

Samotná rekonstrukce probíhala od června loňského roku. Objekt nyní disponuje veškerým potřebným zázemím pro policisty. Kromě kanceláří jsou zde šatny, kuchyňka, sociální zařízení a další potřebné prostory. „Objekt je stavebně konstruován tak, aby zde do budoucna mohlo vykonávat službu až 40 policistů, snahou vedení KŘP Ústeckého kraje je samozřejmě tuto vizi naplnit, a to zejména z důvodu pozitivního dopadu na bezpečnostní situaci nejenom v samotném městě, ale i v rámci celého litoměřického okresu, kde policisté tohoto útvaru také působí,“ uvedla Pavla Kofrová, tisková mluvčí územního odboru Policie ČR v Litoměřicích.

Na oddělení hlídkové služby slouží především mladí policisté, kteří dohlížejí na veřejný pořádek a vedou boj s pouliční kriminalitou. Svou práci dosud vykonávali bez patřičného zázemí. Díky rekonstrukci objektu získali důstojné pracovní prostředí odpovídající náročnosti jejich služby, které bude jistě dobře plnit svůj účel.

Oddělení hlídkové služby jsou postupně zřizována ve větších městech na celém území ČR, v samotných Litoměřicích působí od roku 2019. Oddělení jsou určena speciálně k plnění úkolů hlídkové služby, která je nejviditelnější činností pořádkové policie. Policisté při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům. Provádějí také prvotní opatření na místě činu a pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se zaměřují především na drobnou majetkovou kriminalitu a další delikty, které patří mezi nejrozšířenější. Provádějí rovněž dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, řeší přestupkové jednání a činí opatření při porušení zákona. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost. Jejich úkolem je tedy i svojí přítomností v ulicích města preventivně působit na občany páchající protiprávní jednání.

„Tato práce je velice rozmanitá. Pokud vás zajímá, přidejte se k nám a staňte se součástí našeho týmu,“ vyzývá Pavla Kofrová s tím, že na oddělení momentálně působí 22 policistů.

Více informací o náboru nových pracovních sil najdete zde: https://www.policie.cz/clanek/prijmeme-nove-posily.aspx

S využitím tiskové zprávy Policie ČR


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu