Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Poděkování hasičům

Hejtman v hradu poděkoval hasičům za boj s požárem v Hřensku

Prostory litoměřického hradu patřily ve středu večer hasičům. Konalo se tam předávání ocenění hejtmana Ústeckého kraje za hašení požáru v Českém Švýcarsku. Slova díků patřila při této příležitosti nejen hasičům, ale také zdravotníkům, policistům a pilotům.

Z Ústeckého kraje se slavnostního aktu účastnili zástupci profesionálních hasičů z jedenácti stanic a zástupci 140 sborů dobrovolných hasičů. Uznání se dostalo také hasičům z podnikových jednotek, kteří se na likvidaci požáru podíleli.

Památeční plaketu s reliéfem Pravčické brány převzal z rukou hejtmana i velitel Sboru dobrovolných hasičů Litoměřice Martin Šimek (na úvodním snímku).

„Je to důstojné poděkování klukům z naší jednotky a všem hasičům. Od nás se u zásahu střídalo celkem třináct hasičů, ostatní zůstali na stanici a pomáhali jiným způsobem. Například po příjezdu čistili techniku a starali se, abychom na další den měli dostatek zásob,“ zavzpomínal Martin Šimek s tím, že litoměřická jednotka začala na místě požáru zasahovat třetí den od jeho vypuknutí. Na Mezní Louce se podílela na hašení i na dovozu vody. Po dohašení pak procházela zasažená místa s termokamerami.

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller poukázal, že je třeba poděkovat opravu všem, kteří se do boje s požárem jakkoli zapojili.

„Svou práci jste tam odváděli perfektně. Celý Ústecký kraj na vás může být právem hrdý. Z mého pohledu to byla profesionální práce,“ řekl přítomným hasičům hejtman.

Za mimokrajské hasiče a ostatní zasahující složky přebírali ocenění zástupci prezídií a ředitelství. Přítomen byl mimo jiné generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Vladimír Vlček, náměstek policejního prezidenta ČR Tomáš Lerch a ředitel krajského ředitelství PČR Ústeckého kraje Jaromír Kníže. Dále ředitel zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Petr Bureš a náměstek ředitele záchranné zdravotnické služby hl. města Prahy Zdeněk Křivánek. Ocenění dále přebírali velitel vzdušných sil Armády ČR Petr Čepelka, ředitel hasičské služby PČR Tomáš Hytych a Vladimír Pavlata za leteckou hasičkou službu Florián 1 a Florián 2. 

Požár v Národním parku České Švýcarsko vypukl loni 24. července poblíž Hřenska. Kvůli silnému větru se v nepřístupném terénu velmi rychle šířil. Na místě zásahu se vystřídalo více než 6 300 profesionálních a dobrovolných hasičů. Plocha, na které zásah probíhal, zaujala přes 1 100 hektarů. Jednalo se o největší požár v historii České republiky, a to jak z hlediska rozsahu, nasazení sil a prostředků, ale také doby likvidace.

Práci zasahujícím hasičům na místě komplikovala řada negativních vlivů, především velké sucho, vysoké teploty, silný vítr a nepřístupný terén. Hasiči se museli potýkat s velkou fyzickou náročností, všudypřítomným kouřem a popelem, nebezpečím padajících stromů a v neposlední řadě i únavou a vyčerpáním.
Foto: Michaela Rozsypalová, Karel Pech 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu