Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Halasova a Horova ulice mají nový asfaltový povrch

fotompOpravy silnic nacházejících se v majetku města Litoměřice nabírají na obrátkách. Litoměřické ulice Horova a Halasova mají od dnešního dne nový asfaltový povrch. Uzavírka současně rekonstruovaných silnic nacházejících se v blízkosti Lidlu tak ve středu 23. srpna po zhruba dvou týdnech skončila, a to o několik dní dříve, než se čekalo. S výsledkem oprav a kvalitou povrchu je vedení města již spokojeno.

 

První část prací totiž při rekonstrukci silnic odvedly Technické služby města (TSM), druhou najatá firma. Což je rozdíl oproti jaru a loňskému podzimu, kdy opravy kompletně prováděly TSM. Pracovníci TSM s využitím loni zakoupené techniky odfrézovali starý povrch, vyvezli materiál a upravili kanálové vpusti. „Ovšem připravit podkladové vrstvy a položit až sedmicentimetrový asfaltový koberec na větší plochu nedokázali tak kvalitně, aby se časem místy nedrolil. Na tuto část prací jsme si proto najali soukromou firmu, která to dokáže,“ vysvětlil místostarosta Karel Krejza.

Horova a Halasova ulice tak byly opraveny právě tímto způsobem. Další komunikace, které to potřebují, budou následovat. „Již jsme zahájili v Zelenkově ulici přípravné práce spočívající ve frézování asfaltu a zvedání obrub. Následovat budou ulice Krátká, Jungmannova a Vrchlického,“ informoval ředitel TSM Ivo Elman s tím, že letos bude do oprav celkem deseti silnic investováno zhruba pět milionů korun. Obyvatelé lokalit jsou o chystaných opravách v předstihu informováni prostřednictvím letáčků zaslaných v předstihu do domovních schránek.

V příštím roce přijdou pravděpodobně na řadu Kozinova, Dalimilova, Osvobození a další ulice, jejichž povrch byl nebo ještě bude narušen intenzivní prací plynařů a vodařů. „Právě Severočeské vodovody a kanalizace a Severočeská plynárenská společnost by se na úhradě nákladů měly společně s městem podílet,“ dodal místostarosta Krejza.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu