Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Galerie Gotické dvojče

Galerie Gotické dvojče má nového nájemce

Galerie Gotického dvojčete nacházející se v prvním patře jednoho z nejstarších dochovaných obytných domů v Litoměřicích bude mít nového nájemce. Radní města rozhodli, že se jím stane Kulturní centrum Řehlovice (KCŘ). Pro litoměřickou veřejnost nejde o neznámý subjekt, protože KCŘ zde během posledních dvaceti let uspořádalo mnoho výstav.

Tyto unikátní prostory chce KCŘ celoročně využít prostřednictvím workshopů, výstav, vzdělávacích akcí a vzbudit zájem také u zahraničních návštěvníků města.

KCŘ plánuje komunitní, přeshraniční i mezinárodní projekty. „Kromě pravidelných výstav budeme nabízet kulturní a vzdělávací aktivity nejen v oblasti výtvarného umění. Naším působením chceme přispět k rozšíření přeshraniční spolupráce v regionu, a to prostřednictvím spolupráce s našimi dlouholetými partnery, jimiž jsou např. Euroregion Elbe/Labe v Drážďanech (pořadatelé festivalu Dny české a německé kultury) nebo riesa efau Kulturforum Dresden (Kulturní fórum v Drážďanech),“ uvedla Lenka Holíková, jednatelka Kulturního centra Řehlovice. Hlavním partnerem je pak litoměřický Institut kresby a grafiky, z. s., který vede Lenka Kahuda Klokočková.

Nový nájemce nezapomíná ani na místní obyvatele, kterým chce v Gotickém dvojčeti vytvořit komunitní zázemí. „Těšíme se na celoroční výstavní program, koncerty, diskuse, literární večery, přednášky, spolupráci s místními školami či neziskovými organizacemi, zdejšími umělci, Severočeskou galerií výtvarného umění a dalšími. Naším cílem je propojovat všechny generace prostřednictvím kultury a umění a vytvořit tak unikátní platformu,“ dodává s nadšením Lenka Holíková.

V přízemí Gotického dvojčete i nadále funguje litografická dílna LITHO LITO, jejímž cílem je chránit a šířit grafickou techniku kamenotisku. K zahájení činnosti přistoupí nový nájemce v okamžiku, kdy vládní opatření umožní otevřít galerie a organizovat kulturní akce malého rozsahu.

Foto: Filip Klieštík


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu