Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Funkce předsedy kontrolního výboru bude uvolněná

rikampLitoměřičtí zastupitelé většinovým počtem šestnácti hlasů rozhodli, že kontrolní výbor bude mít uvolněného předsedu. Což znamená, že za svou práci bude zastupitel Jaroslav Růžička (KSČM) placen v souladu s Nařízením vlády č. 37/2003 Sb. Zároveň dojde k personálnímu posílení výboru. Místo dosavadních sedmi členů má devět členů. Novými členy se na základě rozhodnutí zastupitelů stali Hana Mráčková za KDU-ČSL a Petr Panaš za Stranu zelených. Jde o zástupce stran, které dosud nebyly v KV zastoupeny.

Fakt, že předseda KV bude uvolněný, se nelíbil zástupcům opozice. „Protestuji proti tomu, abychom rozhodovali o tak závažných věcech, jako je uspořádání orgánů obce, mezi které řadím i uvolnění předsedy kontrolního výboru, na základě pouze ústního návrhu předneseného bez řádného odůvodnění až přímo na zasedání zastupitelstva města," uvedl zastupitel Petr Urbánek, jehož návrh na stažení bodu z programu a jeho následné doplnění neprošel.

Naopak Petr Panaš, další opoziční zastupitel, návrh podmínečně podpořil. „Musel jsem dát na misku vah dvě skutečnosti. Na jedné straně další placené místo a výdaje z rozpočtu města. Na stranu druhou dlouhodobě efektivně nefungující kontrolní výbor, který by měl aktivně kontrolovat, zjišťovat nedostatky a činit návrhy k nápravě. Doposud byl kontrolní výbor málo funkční a hrozí, že by byl i do budoucna. Pokud je toto možnost, jak stav zlepšit, chci jí dát šanci," vysvětlil svůj postoj zastupitel. Dodal však, že jestli se ukáže, že je KV orgánem, který nepracuje dobře a výsledky neodpovídají jeho profesionalizaci, uzná svůj postoj jako chybu a navrhne navrácení současného stavu.

rikavp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jaroslav Růžička je v litoměřickém zastupitelstvu nováčkem zvoleným za KSČM. Na snímku ho vidíme při podpisu dokumentu, kterým se oficiálně stal zastupitelem.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu