Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Folkem pokračovalo Litoměřické kulturní léto

folkmpFolkovým festivalem pokračoval v sobotu první ročník Litoměřického kulturního léta. Kdo přišel za kvalitní folkovou muzikou, komornější atmosférou umocněnou kouzelným prostředím atria domu kultury, neprohloupil. Program rozjeli oblíbení Fešáci, kteří rozhodně nezklamali. Postupně se na podiu vystřídali B. Cmuntová a Š. Klouček, následovala skupina Zrní nebo-li „kladenskej uhelnej zen“, jak se parta pěti mladých muzikantů představuje. Večer vrcholil vystoupením Pavla Dobeše, který vyslyšel přání 150členného publika a do repertoáru zařadil i hity jako Jarmila nebo Pražce. Zaujaly však i další kapely. Muzikanti z EPY DE MYE nejen bravurně zvládali nástroje, mezi nimiž obzvláště pěkně vynikala basa, ale překvapili i hloubkou textů, v nichž „proprali“ také náročnější témata. Folkové atrium zakončili Petr Lüftner a Pavel Houfek, kteří vystupovali ve stejný den i na ústeckém Labském létu.

„Atmosféra byla krásně letní a pohodová. Dorazila jak starší generace, tak i rodiny s úplně malými dětmi. Folkovým atriem jsme chtěli potěšit zase jinou kategorii posluchačů, což se, soudě dle ohlasů, podařilo. Ukazuje se, že tato akce má v dramaturgické koncepci akcí MKZ opodstatněné místo,“ zhodnotila „Folkové atrium“ ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Věra Kmoníčková. Již nyní přemýšlí jak vylepšit příští ročník. „ Plánujeme změnu termínu na 3. září, neboť poslední prázdninový víkend probíhají po republice další folkové akce. O kvalitní interprety, které chceme našim návštěvníkům nabídnout, bychom se opět museli přetahovat s ostatními pořadateli. Těšit se již nyní můžeme například na Luboše Pospíšila a liberecký JARRET.“

Litoměřické kulturní léto však nekončí. Již v pátek 4. a v sobotu 5. září se uskuteční Litoměřické svátky hudby. „První večer vystoupí dva skvělí virtuosové – Václav Hudeček a Jan Mráček. Mistr a jeho žák zahrají Vivaldiho Koncert pro dvoje housle, violoncello a orchestr g moll L´Estro armonico, Jan Mráček poté předvede Mozartův Koncert pro housle a orchestr G dur. Vrcholem koncertního večera bude Dvořákův Koncert pro housle a orchestr op. 53 v podání Václava Hudečka. Následující sobotní koncert bude patřit opernímu zpěvu. Litoměřickému publiku se představí pěvecké hvězdy známé z naší i světové operní scény - Štefan Kocán a Anda-Louise Bogza,“ uvedl mediální zástupce festivalu Miroslav Zimmer.

 

Fotoreportáž: FOLKOVÉ ATRIUM 

folkvp1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kladenská kapela Zrní.

folkvp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Večer vrcholil vystoupením Pavla Dobeše. Atmosféra na festivalu byla skutečně letní a pohodová. Nechybělo ani opékání buřtíků.

folkvp3

folkvp4

folkvp5


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu