Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Závlahy pro fotbalisty

FK Litoměřicko využije díky grantu dešťovou vodu k zavlažování hřiště

Litoměřický fotbalový klub dlouhodobě řeší problémy se zavlažováním hřišť v areálu. Studna nemá dostatečnou kapacitu a k udržení alespoň základní kvality hřiště je potřeba využívat také vodní zdroj ze sousední základní školy.

Díky grantu společnosti Holcim Česko, provozující cementárnu v Čížkovicích, by se situace měla významně zlepšit. „Požádali jsme o příspěvek na dva speciální vaky na dešťovou vodu. Celkem se jedná o dalších 100m3 vody, kterou budeme moci použít. Nečekali jsme, že by si nás Holcim vybral. Zřejmě jsme společnost zaujali tím, že se v našem areálu staráme o téměř 300 dětí a jejich počet stále stoupá,“ potvrdil grantový úspěch předseda oddílu FK Litoměřicko Robert Mühlfait.

Se špatnou kvalitou hřiště bojuje oddíl mnoho let. Se stále teplejšími a suchými léty se situace stále zhoršuje a na kvalitě travnaté plochy je změna klimatu vidět. „Se zástupci klubu jsme se o této možnosti bavili dlouho a jsem rád, že nečekali na nás, co vymyslíme nebo na co seženeme peníze, ale postarali se sami. Na nás nyní je, vše dotáhnout tak, aby bylo možné vaky smysluplně využívat s dalším vybavením na stadionu," pochválil spolupráci se zástupci klubu ředitel Městských sportovních zařízení (MSZ) Litoměřice Eduard Šíf.

Jestli bude vše fungovat tak, jak by mělo, poznají fotbalisté a fotbalistky v příští sezoně. Nyní je areál zazimovaný a hřiště využívají jen jednotlivci k individuálním tréninkům.

David Matuška, MSZ Litoměřice


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu