Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Filmový festival odhalí různé podoby dětství

plakat film fest detstviOd 1. do 3. září se v Litoměřicích uskuteční již 17. ročník filmového festivalu – letos s názvem „Dětství!“. Jeho hlavním propojovacím prvkem je dětský herec. To, že se ve filmech různých žánrů objeví děti nebo teenageři, však vždy nutně neznamená, že jde o filmy veselé či pro děti.

 

"Dotkneme se i závažnějších témat jako je dětství ve válce (Ivanovo dětství ruského režiséra Andreje Tarkovského), dětství svázané zvyky v tradičně smýšlející rodině (Mustang od režisérky Deniz Gamze Ergüven), dětství s nemocí (Holubice Františka Vláčila) nebo Normální autistický film Miroslava Janka, který přijede film osobně uvést a představit v diskusi," přiblížila organizátorka Hana Galiová.

Slavnostní zahájení festivalu vypukne 1. září od 18:00 v kině Máj. Na programu je film Terezy Nvotové Špína. Festival pamatuje samozřejmě i na dětského diváka, pro kterého bude připraveno například pásmo filmů Břetislava Pojara Pojar dětem, digitálně restaurovaný Špalíček Jiřího Trnky či americký film z doby klasického Hollywoodu Čaroděj ze země Oz.

"Tradičně také uvedeme Ozvěny Anifilmu. V letním kině promítneme v rámci festivalu filmy Pějme píseň dohola a Opradová kuráž od bratů Coenů. Novým projekčním místem je od loňského roku loď Cargo Gallery, která v Litoměřicích v době konání festivalu kotví. Na té uvedeme v sobotu 2. 9. filmy Čaroděj ze země Oz, Axolotl Overkill, uvedený letos i na filmovém festivalu v Karlových Varech, a Welcome to the Dollhouse," dodala Hana Galiová. 

V rámci festivalu proběhne i několik dílen ve spolupráci s knihovnou K. H. Máchy, například Stop motion animace s Evou Vopelkovou. S radostí po dvou letech uvítáme na festivalu přední české slam poetristy, kteří svou poezii naživo předvedou v pátek 1.9. v hospodě U letního kina. Nabídka filmů je velmi široká a pestrá, festival nabízí mnoho unikátů. Promítání se účastní kino Máj, knihovna K. H. Máchy, loď Cargo Gallery, hospoda u Letního kina a letní kino. V doprovodném programu festivalu nemůže chybět ani tradiční výstava s vernisáží v kině Máj a koncert v hospodě U letního kina.

Filmový festival pořádá Kinoklub Ostrov díky podpoře města Litoměřice. Pro podrobnější program a festivalové novinky sledujte stránky www.kinoostrov.cz a https://www.facebook.com/filmfestlitomerice.

Text: Hana Galiová a Anna Hrochová


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu