Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Filmový festival Litoměřice zahájilo promítání filmu o Janu Palachovi

filmfestmpNezávislost, nespoutanost a svoboda byla témata v neděli ukončeného 18. ročníku Filmového festivalu Litoměřice. Filmové projekce a řadu doprovodných akcí navštívilo několik stovek diváků. Největší úspěch zaznamenala úvodní projekce nového českého filmu Jan Palach, které se zúčastnil také režisér Robert Sedláček.

„Nejedná se o film zaměřený na politiku. Snímek pozoruje posledních pár měsíců života Jana Palacha. Každý si v něm najde vlastní interpretaci, kdy se mladý muž alias „pochodeň číslo jedna“ rozhodl ke svému činu,“ poznamenal k filmu režisér Robert Sedláček(na úvodním snímku vlevo), který byl potěšen tím, že právě jeho dílo zahájilo 18. ročník Litoměřického filmového festivalu.  Zároveň ocenil, že se zde festival tohoto typu již tolik let koná.

Ústředním tématem „Nezávislost, nespoutanost, svoboda“ se festival připojil i k oslavám 100 let od založení samostatné Československé republiky. Od pátku do neděle mohli návštěvníci zhlédnout více než 20 filmů, z nichž některé získaly ocenění na prestižních festivalech.

„Letošní ročník se setkal s pozitivními ohlasy diváků. Slavnostní zahájení a následná beseda přilákala spoustu hostů. Se zájmem návštěvníků pokračoval celý festival,“ zhodnotila jeho průběh Hana Galiová, koordinátorka akce, jejímž pořadatelem byl Kinoklub Ostrov s dalšími partnery. Konala se v rámci Litoměřického kulturního léta.

Foto1: Před slavnostním zahájením se v kině Máj uskutečnila vernisáž výstavy komiksu Svatá Barbora od Marka Šindelky, Vojtěcha Maška a Marka Pokorného, jehož příběh vychází z kuřimské kauzy. Vernisáž také probíhala za osobní účasti tvůrců – Marka Šindelky (zcela vpravo), Marka Pokorného (nalevo od Marka Šindelky).


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu