Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Férová snídaně skončila, fairtradová soutěž začala

fmpFairtradová káva, čaj, voňavé koláče z domácích vajec a fairtradového cukru či kakaa, ovoce od místních farmářů. Takové dobroty posnídalo zhruba sedm desítek lidí, kteří se v sobotu sešli na společném pikniku v Jiráskových sadech v Litoměřicích. Dali tak najevo, že je zajímá, kdo a za jakých podmínek pro ně plodiny pěstuje. Piknik s názvem Férová snídaně NaZemi proběhl v Litoměřicích už pošesté. Město se tak přidalo k dalším 160 místům v České republice, kde se piknikový happening pořádal.
Do soutěže o nejlepší fairtradovou buchtu se v sobotu dopoledne zapojilo osm soutěžících. Vítězkou se stala Karolína Štolcová před Sárou Chaloupkovou a Lucií Baudlerovou. „Upekla jsem férové sušenky, a to podle objeveného receptu, kde byly především bio suroviny,“ prozradila vítězka, studentka Střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb v Litoměřicích (na spodním snímku uprostřed).

Zatímco férový piknik skončil, fairtradové soutěžení pokračuje. Až do 10. září bude probíhat soutěž Kde hledat fair trade, kterou u příležitosti Světového dne pro fairtrade vyhlásilo Zdravé a Fairtradové město Litoměřice. V informačním centru na Mírovém náměstí jsou k vyzvednutí karty se seznamem prodejen, kaváren a restaurací, kde můžete zakoupit fairtradové produkty. Pokud tak učiníte, nechte si kartu od prodejce orazítkovat.

„Soutěžící, kteří získají nejvyšší počet razítek, respektive nakoupí produkty v nejvyšším počtu provozoven, získají zajímavé ceny od místních pěstitelů. Bonusové body pak získají za nalezení dalšího prodejního místa, kde lze fairtadové produkty zakoupit,“ dodala koordinátorka projektu Hana Tobiášová.

Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne koncem září. Soutěžní kartu je třeba odevzdat do 10. září v informačním centru na Mírovém náměstí.

Další akcí Fairtradového města Litoměřice bude 3. ročník festivalu věnovaného Africe Dun Dun, který se uskuteční 17. června v parku Václava Havla.

fvp

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu