Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Farmářské trhy

Farmářské trhy lákají na čerstvý vzduch a potraviny

Čerstvá zelenina, ryby, maso, různé druhy chlebů, srdce z perníku či nepřeberné množství koření. To a mnohem víc nabídly dnes v Litoměřicích farmářské trhy, které pravidelně každý pátek od 7 do 13 hodin probíhají na Tržnici Felixe Holzmanna v Litoměřicích. A to i v době vládních protiepidemiologických opatření, která jsou zde dodržována.

„O regulaci provozu tržnice, ani farmářských trhů vedení města ani na chvíli neuvažovalo. Jde o podporu lokálních prodejců a pěstitelů a nákup čerstvého zboží na tržnici, tedy na čerstvém vzduchu, s rouškami a v rozestupech, je na rozdíl od přeplněných supermarketů za této situace ideální,“ konstatoval místostarosta Karel Krejza.

Pro malovýrobce jsou farmářské trhy momentálně jedinou možností, jak prodat své výpěstky a uživit se. Možnost přijet tak využívají, jak to jen jde. „Opatření jsou zničující jak ekonomicky, tak duševně. Ti farmáři, kteří ještě fungují, proto jezdí v maximální míře, z čehož mám velkou radost,“ uvedl Libor Uhlík, který pořádá farmářské trhy nejen v Litoměřicích, ale i v České Lípě a Kladně.

Farmářské trhy budou nadále probíhat každé páteční dopoledne. S blížícími se Vánocemi vždy dochází ke změnám v sortimentu. Nabídku pak doplňují výrobky s tematikou nejkrásnějších svátků v roce. „Uvidíme, jak to bude letos. Rádi bychom zde měli i tradiční ukázky řemesel, ale nyní to kvůli opatřením nejde. Doufám, že se postupně situace změní k lepšímu a opatření budou postupně rozvolňována tak, abychom mohli farmářské trhy nadále zpestřovat,“ věří Libor Uhlík.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu