Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Evropský týden mobility začal odpolednem plným soutěží

odopravezdravempAkce s názvem „O dopravě hravě zdravě“ zahájila v neděli odpoledne Evropský týden mobility (ETM). Střelecký ostrov zaplnily stovky dětí a rodičů, aby zde společně strávily zábavné soutěžní odpoledne. Mezinárodní kampaň ETM, které se Litoměřice účastní, potrvá až do neděle a denně ji budou provázet akce zaměřené na dopravu.

 

Děti měly na ostrově příležitost vyzkoušet si formou soutěží, jaké je to být slepý či na vozíčku. Městští strážníci je přezkoušeli z všeobecných znalostí týkajících se bezpečnosti v dopravě, nechybělo ani stanoviště s výukou poskytování první pomoci. V rámci akce proběhlo slavnostní předání dětského handbiku (ruční kolo pro tělesně postižené) Domu dětí a mládeže Rozmarýn, které jej umístí na dětské dopravní hřiště v Jiráskových sadech. Handbike zakoupilo město Litoměřice a Rozmarýnu jej předal starosta Ladislav Chlupáč. „Jsme první město, které zakoupilo pro své obyvatele handbike. Jsem toho názoru, že takové kolo by mělo být k dispozici na každém dopravním hřišti v celé republice a já upřímně doufám, že tomu tak postupně bude. Toto je naše první, ale rozhodně ne poslední kolo,“ přislíbil starosta Chlupáč.

Do soutěží se zaregistrovalo celkem 160 dětí, 10 zájemců si vyzkoušelo elektrokolo. Pohodovou atmosféru doplnil koncert kapely Nestel Postel. Akci pořádalo Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s partnery.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu