Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Evropský týden mobility přinese zábavu, vzdělání i pohyb

beze jmenaCyklistika, bezpečnost na silnicích, den bez aut, výlety, soutěže, zábavný rodinný den. Takový bude letošní Evropský týden mobility (ETM) v Litoměřicích. Akce, které jsou naplánovány v rámci kampaně, se uskuteční od 16. do 29. září.

 

ETM zahájí 16. září cyklopeloton pro školy, jenž je završením prázdninové akce „Bez přilby už nevyjedu“. Děti vyrazí v 9 hodin z Mírového náměstí do Třeboutic. Nejmenším školákům je určena druhá akce kampaně, kterou je hned v úterý 17. září „Bezpečná cesta do školy“. Prvňáčky čeká na dopravním hřišti naučné dopoledne. Čtvrtek 19. září bude patřit seniorům. V Domově U Trati si užijí soutěžní dopoledne, jízdu na elektrokole a v elektromobilu, stanoviště zde budou mít i strážníci městské policie. Páteční program (20. září) je zaměřen na milovníky chůze a výletů. S Klubem českých turistů vyrazí na Helfenburk, sraz je v 9 hodin na zastávce autobusu u pošty, autobus je zajištěn zdarma. (Rezervace je nutná na čísle 728 043 958). Sobota 21. září by měla být „Dnem bez aut“. Tento den vyzývá k využití jiného způsobu přepravy než automobilu. Týž den je také připraven cyklobus zdarma pro všechny nadšence cyklistiky, a to na autobusovém nádraží v Litoměřicích, odkud zamíří v 10 hodin na Mukařov.  (Rezervace je nutná na https://rezervace.ceskestredohori.info/). 

Celým rodinám je určena akce „O dopravě hravě zdravě“, která se uskuteční 22.  září od 14 do 18 hodin na Střeleckém ostrově. „Přijďte pěšky, přijeďte na kole, koloběžce, bruslích nebo zdarma výletním vláčkem. Užijeme si společně zábavné odpoledne plné her a soutěží, například lezeckou stěnu, lekce parkouru, slepeckou dráhu, downhillové kolo, zvířátka a mnoho dalšího,“ zve na událost Irena Vodičková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Výletní vláček vyjíždí v 13.20 a ve 14 hodin od Kapličky, a pokračuje zastávkami u lávky (u Družby), pokratické závory, horní nádraží, radnice města, Střelecký ostrov. Zpět zase vyrazí v 18 hodin po stejné trase.

 

 

eusn cz


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu