Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Evropský týden mobility přinese řadu zajímavých akcí

etmmpI letos se Litoměřice připojují k mezinárodní kampani a účastní se Evropského týdnu mobility. Tentokrát se ponese ve znamení motta „Kombinuj a jeď“.

Kampaň oficiálně zahájí 16. září starosta města Ladislav Chlupáč společně se starostkou Drážďan pro životní prostředí Evou Jähnigen na neformálním setkání, kde bude diskutována problematika emisí z dopravy a jejich měření a obě města si vymění své zkušenosti se snižováním zplodin. Litoměřice představí svůj nově vybudovaný systém monitoringu emisí i výsledky čerstvě zpracované rozptylové studie. Obě města hledají cestu, jak využít čistou (bezemisní) energii v dopravě. „Litoměřice a Drážďany dlouhodobě spolupracují a v rámci společného projektu česko-saské spolupráce eFEKTA připravují mimo jiné pilotní projekty využití solární energie pro nabíjení elektromobilů,“ přiblížila jedno z témat spolupráce obou měst Hana Brůhová-Foltýnová, manažerka Plánu udržitelné městské mobility v Litoměřicích.

 

Od 14 hodin se pak obě delegace přesunou na Střelecký ostrov, kde čeká zábava na veřejnost. Zde se uskuteční akce s názvem „O dopravě hravě zdravě“. Zde si příchozí užijí odpoledne plné her a soutěží. Na místo mohou dorazit výletním vláčkem. Od 17 hodin zahraje skupina Nestel Postel. Program kampaně bude v dalších dnech pokračovat cyklopelotonem pro školy (17.9.), naučně zábavným programem pro děti na dopravním hřišti (18.9.), představením elektrokol seniorům Domova U Trati (20.9.) či výletem do Levína s Klubem českých turistů (21.9.). Příznivce sportu také sveze zdarma cyklobus (22.9.) Týden zakončí Den bez aut a tradiční cyklomaraton MTB TOUR České středohoří (23.9.). Více informací k jednotlivým událostem najdete ZDE.

Všechny akce jsou zaměřeny na různé druhy dopravy. Jejich prostřednictvím chce město upozornit veřejnost na ekologické typy přepravy. „Ne vždy je třeba za každou cenu vyrazit autem, na kratší vzdálenosti lze využít kolo, na delší prostředky hromadné dopravy,“ vysvětlila Irena Vodičková ze Zdravého města Litoměřice, které akce ve spolupráci s partnery organizuje.

Součástí kampaně bude také výjezdní zasedání rady města, jejíž členové vyzkouší nová elektrokola, které zaměstnanci úřadu využívají pro služební cesty, spolu s novým dobíjecím stojanem na kola v areálu litoměřické nemocnice.

 

eusn czmovecit


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu