Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Evropský týden mobility odstartoval cyklopeloton školáků

cyklopelotonmp kopieStarosta města Ladislav Chlupáč v pátek odstartoval cyklopeloton, který tvořilo několik desítek žáků litoměřických základních škol. Děti s pedagogy společně vyrazily na jízdu městem, objely základní školy, kde se k nim přidávali další cyklisté. Jednotlivé školy vítaly školáky na kole bouřlivě, Masarykova škola dokonce s hudbou a velkým kolem ze slámy. Celkem se zapojila stovka účastníků. Bezpečnost cyklistů zajišťovaly hlídky městské policie.

Po cyklostezce pokračovali účastníci v doprovodu zdravotníků Českého červeného kříže do Křešic, kde pro ně byla připravena stanoviště k plnění úkolů – slepecká dráha od Tyfloservisu, stanoviště s alkoholovými brýlemi, dráha pro vozíčkáře, stanoviště první pomoci, městské policie. Přidali se i senioři z penzionu U Trati.

„Cyklopeloton tak zahájil Evropský týden mobility, tedy kampaň, k níž se Litoměřice i letos připojují velkým množstvím akcí s cílem upozornit na vzrůstající podíl automobilové dopravy a na to, že ulice nepatří jen automobilům, ale také chodcům a cyklistům,“ upozornila koordinátorka projektu Zdravé město Litoměřice Rita Vlčková. Snahou organizátorů je posílit využívání šetrných způsobů dopravy a městské veřejné dopravy. Mottem letošního roku je „Chytrá a čistá mobilita. Silná ekonomika“. Kampaň díky velkému množství připravených akcí skončí až 25. září akcí „MTB Tour České středohoří“ a „U-ŽÍT Litoměřice zdravě“.

Program kampaně:

• pátek 16. 9.

BEZPEČNÁ CESTA DO ŠKOLY / Zábavně naučné dopoledne pro všechny litoměřické prvňáčky na dětském dopravním hřišti

• sobota 17. 9.

CYKOLBUS ZDARMA a vyjížďka s průvodcem po Českém středohoří (autobusové nádraží Litoměřice, zastávka cyklobusu, odjezd v 10 hodin na Mukařov a ve 12 hod na Kletečnou. Rezervace míst na tel. č. 777 599 333)

• neděle 18. 9.
VÝLET S KLUBEM ČESKÝCH TURISTŮ DO TŘEBENIC / prohlídka Muzea českého granátu, výlet do okolí, sraz v 10 hodin u soudu, rezervace na tel. č. 728 043 958

• pondělí 19. 9.
POHÁDKOVÉ KOUZLENÍ PRO AUTA OPRAVDU NENÍ / Dopolední program pro MŠ v knihovně (rezervace: 416 732 453 nebo mailem detske@knihovnalitomerice.cz)

AKCE PRO CYKLISTY / Vyzkoušejme společně, jak se dnes jezdí cyklistům po městě.
Sraz v 15 hod. na náměstí, cesta na kole se zástupci města do Pokratic, na Labskou cyklostezku a zpět na náměstí.

• úterý 20. 9.
BEZEPEČNĚ, ZDRAVĚ A HRAVĚ V DOMOVĚ U TRATI / Akce po seniory nejen ze sociálních zařízení od 9 do 12 hod.. Na programu je turnaj v Jukskei, možnost vyzkoušení elektrokola, nordic walking a další aktivity. Zájemci se mohou hlásit na telefonu 416 736 388.

• středa 21. 9.
IZS TVŮJ OCHRÁNCE / bezpečnostně preventivní akce na Zahradě Čech pro žáky 5. tříd základních škol

• čtvrtek 22. 9.
URBAN TRAINING / Aktivní 120 minutový trénink se sportovní značkou Kari Traa v různých částech města. Registrace nutná předem na www.urbantraining.cz. Sraz: 16 – 17 hod., Jarošova ul. 32 (obchod Norská móda).

MĚSTSKÁ DOPRAVA ZDARMA / Den bez aut. Nechte své auto doma a jezděte městskou dopravou po celý den zdarma. Vyzkoušejte elektrokolo, svezte se elektromobilem – mezi 11. a 17. hodinou u radnice na Mírovém náměstí.

• neděle 25. 9.

MTB Tour České středohoří
V neděli 25. 9. mají cyklisté různého věku i pohlaví možnost změřit své síly v cyklomaratonu MTB tour České středohoří. Vybírat mohou ze tří tratí: 8 km (určeno pro rodiny s dětmi a fitness jezdce), 45 km a 75 km (královská trať, která prověří cyklistické umění a fyzickou kondici nejednoho bikera). Závod je otevřen široké veřejnosti. Registrovat se může naprosto každý, a to již nyní pomocí on-line formuláře na webových stránkách závodu nebo následně na místě v kanceláři závodu. Bližší informace naleznete na webu mtbtour.cz pořadatele závodu, Spolku litoměřických cyklistů.

U-ŽÍT Litoměřice zdravě
Mírové náměstí bude tento den ale patřit i dalším příznivcům sportu a zdraví. Zdravé město Litoměřice společně s partnery připravuje v době od 10 do 16 hod. aktivity, při kterých si přijdou na své nejenom děti. Budou zde připraveny hry a soutěže, tvořivé dílny, skákací hrad, handbike cyklotrenažér, Camphilský biojarmark a další. V rámci programu se představí Destinační agentura České středohoří, vystoupí Středohoř, zatančí Funky Dangers a zahraje Nestel postel.
Přijďte si tento den UŽÍT Litoměřice zdravě a přispět k rozvoji cyklistiky a cykloturistiky v litoměřickém regionu.

UPOZORNĚNÍ
V rámci plánovaných úprav parkování na Mírovém náměstí bude v době od 24. do 30. září omezeno parkování na Mírovém náměstí v prostoru před radnicí, kde vznikne dočasná pěší zóna se zelení, lavičkami, mobilní výstavou a dětským prvkem. Příležitost k rozšíření prodeje dostanou restauratéři. Cílem je vyvolat mezi veřejností diskusi na téma redukce počtu aut parkujících na náměstí.

Bližší informace na: zdravemesto.litomerice.czmasaryckavp2

cyklopelotonvp kopie


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu