Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Evropský týden mobility je v plném proudu

etmmpEvropský týden mobility (ETM) je v Litoměřicích v plném proudu. Několik zajímavých akcí se již uskutečnilo, další organizátoři chystají. Těšit se můžeme na výlet cyklobusem, Nordic walking s instruktorem, otevření nové venkovní tělocvičny apod. Celkem připravilo Zdravé město Litoměřice ve spolupráci s partnery jedenáct akcí pro všechny věkové kategorie.

„ETM odstartoval cyklopelotonem škol v pátek 11. září. Zúčastnilo se ho rekordních 157 lidí, mezi nimi žáci základních škol, učitelé, strážníci městské policie a dobrovolnice z Českého červeného kříže. Cyklopeloton, jehož bezpečný průjezd hlídala městská policie, projel kolem všech základních škol a upozorňoval řidiče, aby preferovali cyklistiku a chůzi před jízdou automobilem,“ přiblížila akci koordinátorka kampaně Rita Vlčková.

U škol cyklisty vítaly zástupy dětí, které tak vyjádřily podporu kampani a šetrným způsobům dopravy, jelikož motem letošního roku je: Vyber. Změň. Zkombinuj. Následný štafetový závod škol na Střeleckém ostrově letos vyhrála ZŠ U Stadionu před ZŠ Na Valech a ZŠ Havlíčkova. Odměnu a certifikát pro školu si odnesl ale každý zúčastněný.

Novinkou byl ve středu 16. září URBAN TRAINING, tedy aktivní 120 minutový trénink v různých částech města ve sportovní značce Kari Traa. Proběhl i Mamina Cup nebo turnaj v Jukskei pro seniory v Domově U Trati. Ve čtvrtek 17. září se prvňáčci vydají na dopravní hřiště na Bezpečnou cestu do školy, 18. 9. děti z MŠ do knihovny na Cestování po světě. V sobotu 19. 9. se můžete zdarma svézt cyklobusem v 8.45 na Kletečnou a v 10.30 na Mukařov, letos dokonce s průvodcem. V neděli 20. 9. je v 9.00 hod. sraz v Jiráskových sadech pro zájemce o Nordic Walking. Připravena bude trasa pro začátečníky i pokročilé. Hůlky je možno si zapůjčit. O den později doveze seniory vláček na besedu policie do Domova na Dómském pahorku. V úterý 22. 9. bude městská hromadná doprava zdarma. V tentýž den od 15.30 hodin se můžete zúčastnit slavnostního otevření nového workoutového hřiště na Střeleckém ostrově. Program otevření venkovní tělocvičny připravili mladí zastupitelé.

„Podpořte kampaň svojí účastí na akcích a využívejte ke svým cestám ekologicky úsporné dopravní prostředky, jízdu na kole nebo chůzi. Na všechny akce jste srdečně zváni,“ zve Rita Vlčková.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu