Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Epidemie: Město i nadále poskytuje živnostníkům slevy na nájemném

Jednorázový příspěvek ve výši deseti tisíc korun a odpuštění či snížení nájmu za užívání nebytového prostoru vlastněného městem. Více než dvěma miliony korun podpořilo dosud město Litoměřice podnikatele provozující v prostorách vlastněných městem živnosti, které jsou již řadu měsíců rozhodnutím Vlády ČR v důsledku epidemie pozastaveny.


„Podnikatelé obdrželi loni na jaře od města jednorázový příspěvek ve výši deseti tisíc korun jako rychlou pomoc v době nouze. Celkem jsme uspokojili 181 žadatelů, jimž bylo vyplaceno 1,81 milionu korun,“ připomněl místostarosta Karel Krejza rychlou první vlnu pomoci.

Další forma pomoci se týkala nejprve odpuštění, a poté snížení nájemného v nebytových prostorách vlastněných městem. Sto procent nájemného odpustili radní živnostníkům loni v březnu. Od dubna, kdy přispěchal s možností odpuštění nájemného až do výše 50 procent i stát, poskytovalo město Litoměřice až do konce loňského roku slevu na nájemném ve výši 30 procent. Zda se tak bude dít i v roce letošním, prozatím není rozhodnuto.

Jednou z forem pomoci v loňském roce pak byla i akce „Pomoz a vyhraj“, vyhlášená na podporu prodeje zboží a služeb poskytovaných místními podnikateli v čase, kdy byly obchody a restaurace otevřeny. Litoměřická radnice v několika kolech slosovala došlé účtenky. Majitelům vylosovaných účtenek poté proplatila částky uvedené na dokladu.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu