Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dva měsíce aktivit patří na jaře seniorům

seniori mps 2017 plakat maleJiž popáté se mohou litoměřičtí senioři starší 60 let zúčastnit kampaně Místa přátelská seniorům. Od 12. dubna do 30. května je pro ně připraveno 16 aktivit, které pořádají nejenom organizace poskytující služby seniorům, ale také například hasiči či Český červený kříž. A na co se mohou zájemci těšit?

Procházka barokními Litoměřicemi s překvapením od centra cestovního ruchu zahájí akci ve středu 12. dubna, zajímavé exkurze, soutěže a další aktivity budou pokračovat až do 30. května, kdy sérii událostí zakončí výlet do terezínského Muzea nostalgie.

Cílem kampaně bylo od začátku představit seniorům zařízení, která pro ně ve městě slouží, zapojit je tak do činnosti a poskytnout jim prostor pro setkávání a budování vzájemných kontaktů. „Vysoká účast a zájem seniorů dokazují, že se nám to podařilo a jsme rádi, že se naši senioři už nemohou kampaně dočkat a akce si užívají. O tom svědčí krásná hodnocení a poděkování, které od nich dostáváme. Člověk, který je aktivní, pozitivně myslí, zdravě žije a je v kontaktu s dalšími lidmi, je mnohem spokojenější a tím pádem i zdravější. A o to nám na Zdravém městě jde.“ poznamenala Rita Vlčková, koordinátorka Zdravého města Litoměřice.

Informační brožury s podrobným přehledem o nabízených aktivitách je možné si vyzvednout na informačním centru na Mírovém náměstí. Více informací naleznete na internetových stránkách http://zdravemesto.litomerice.cz/ a plakátech.

Akci společně s partnery a Komunitním plánováním sociálních služeb připravilo Zdravé město Litoměřice a je součástí kampaně 30 dní pro neziskový sektor.

Přílohy:

Seznam akcí ke stažení (.pdf)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu