Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Druhá etapa regenerace pokratického sídliště zvýší komfort bydlení

sidlismpDruhá etapa regenerace litoměřického sídliště Pokratice je v plném proudu. Na účet města právě dorazila z Ministerstva pro místní rozvoj čtyřmilionová dotace. Další 2,5 milionu korun doplatí město na realizaci projektu ze svého. Ještě na konci letošního roku budou veřejnosti představeny výsledky druhé etapy revitalizace, zahrnující jižní a západní část sídliště, tedy lokality vymezené tokem Pokratického potoka na východě, ulicí Pokratická na západní straně a ulicí U Kapličky v části severní.

„Návrh regenerace této části sídliště spočívá ve zkvalitnění a zatraktivnění veřejného prostoru, vytvoření nových pěších spojení s důrazem na jejich bezbariérové řešení. Opravou projdou stávající cesty, dojde k rekultivaci a doplnění městské zeleně, doplnění městského mobiliáře, veřejného osvětlení a vzniku nových těžišť veřejného prostoru nabízejících drobné sportovní vyžití,“ charakterizoval úpravy místostarosta Václav Červín.

Hlavní pěší promenádu podél Pokratického potoka doplní klidové pásmo ohraničené svahovou zídkou se zapuštěnými lavičkami a herními prvky. Stromořadí pak vytvoří intimní zákoutí. Rekultivace protější části potoka, blíže k domům (č.p. 448/50, 448/52, 449/54 a 449/56), bude provedena odborným prořezem a výsadbou zeleně, novým zpřístupněním parkovými pěšinami na místě dnešních vyšlapaných cestiček a lokálními vyrovnávacími schodišti.

Dojde i ke zvelebení ploch před bytovými domy, včetně společné venkovní terasy s dětskými houpadly a lehátky k relaxaci, s výhledem na zregenerovaný úsek potoka, s cílem zajistit uživatelský komfort zdejších obyvatel. Plocha území podél zadních vchodů do objektů (č.p. 448/50, 448/52, 449/54 a 449/56) je totiž koncipována jako klidnější část spíše polosoukromého charakteru.

Severnější část území, dál od Pokratického potoka, zahrnuje revitalizaci zadní části panelových domů (č.p. 442/3, 442/5, 441/7 a 441/9). Tato část je navržena jako klidová a relaxační zóna. Stávající vyšlapané pěšiny budou nahrazeny mlatovými, vše doplní nová zeleň, městský mobiliář a venkovní fitness stroje.

Na celém území pak dojde k výměně dvou stávajících rozpadlých přístřešků pro kontejnery za nové pletivové klece, obrůstající popínavými rostlinami. Nově jsou navrženy dva přístřešky pro kontejnery v místech, kde dnes zcela chybí.

Druhá etapa regenerace pokratického sídliště však neřeší dopravu. „Řešení dopravy na tomto území je pro svou finanční náročnost projektováno samostatně až v rámci třetí etapy,“ dodala vedoucí odboru územního rozvoje městského úřadu Venuše Brunclíková.

 

Zemní práce v rámci již zahájené 2. etapy rekonstrukce sídliště probíhají v těchto dnech podél další části Pokratického potoka.

sidlisvp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stavební technik odboru územního rozvoje Ladislav Pošík vysvětluje místostarostovi Václavu Červínovi a radnímu Radkovi Lončákovi, že k panelovému domu v zadní části snímku bude vybudován bezbariérový přístup nejen pro maminky s kočárky.

sidlisvp2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V prostoru před bývalým Krebsem vznikne hřiště s venkovními posilovacími stroji. 

sidlisvp3

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu