Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Fotovoltaický panel

Dotaci město získalo, dodavatele fotovoltaiky zatím nikoliv

Výběrové řízení (VŘ) na vybudování fotovoltaické elektrárny (FVE) o minimálním celkovém výkonu fotovoltaických panelů 258,8 kW nebylo zatím úspěšné. Do řízení, které vyhlásilo město Litoměřice s cílem vybudovat první komunitní fotovoltaické elektrárny na vybraných městských objektech, se nikdo nepřihlásil.

„Firmy zabývající se fotovoltaikou jsou v této době velmi žádané. Větší zájem logicky mají o soukromý sektor, kde se cena nemusí soutěžit a není vázána podmínkami dotace,“ vysvětluje koordinátor projektu, litoměřický zastupitel Tomáš Sarnovský. Druhým důvodem jsou pak výpadky v dodávkách materiálu, což firmám komplikuje práci.

Město, respektive jím vlastněná akciová společnost 1. Geotermální Litoměřice, již přitom na projekt týkající se osmi městských objektů získalo dotaci z Modernizačního fondu z programu Nové obnovitelné zdroje v energetice (RES+) ve výši přibližně 2,5 milionů korun.

„Její přijetí prvotní neúspěch neohrozí. Výběrové řízení vyhlásíme nové. Hodnotu zakázky musíme navýšit a připravit tak, aby byla pro dodavatele zajímavá,“ nastínil postup Tomáš Sarnovský, jenž je rovněž členem představenstva 1. Geotermální Litoměřice, a.s.

Projekt vyčíslený na zhruba 10,3 milionů korun s DPH se týká osmi objektů města – Centrální školní jídelny, Centra Srdíčko, Základní školy Na Valech, DDM Rozmarýn a několika mateřských škol – MŠ Sluníčko, MŠ Kamarád, MŠ Delfínek, MŠ Lipová.

S cílem pokračovat v dalším snižování závislosti na fosilních palivech a snižování nákladů na energie v městských budovách již město chystá druhou fázi instalace fotovoltaiky na dalších městských objektech (například zimním stadionu). V té souvislosti je zpracovávána analýza potenciálu a chystán seznam budov vhodných pro instalaci. „Do energetických projektů se v budoucnu mají zapojit i obyvatelé města nákupem podílů ve vznikajících komunitních FVE,“ poukázal na jeden z cílů Tomáš Sarnovský.

GEOSOLAR:
GEOtermální část představuje projekt SYNERGYS (nositelem je Česká geologická služba, město Litoměřice je strategickým partnerem)
SOLÁRní projekt představuje komunitní energetiku: nositelem je 1. Geotermální Litoměřice, a.s.

Autor: Eva Břeňová 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu