Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

„Dost bylo plastu,“ hlásí město Litoměřice

banner 261x192Celosvětová produkce plastů je od 60. let 20. století dvacetkrát vyšší. Litoměřice se nechtějí topit v plastovém smetí. Udělaly proto další krok na cestě vedoucí ke snižování umělohmotného odpadu. Jako první město v republice se připojuje do kampaně Ministerstva životního prostředí „#dostbyloplastu“. Tento krok dnes schválili litoměřičtí radní.

Litoměřičtí cítí, že je třeba změnit myšlení lidí a začít chtějí u sebe. Již na jaře město vyhlásilo boj proti igelitovým taškám tím, že je postupně nahrazuje látkovými. První akcí, při níž využije vratné zálohované kelímky, se stanou již tuto sobotu Pivní slavnosti. Postupně se přidají i další organizátoři akcí, včetně Zahrady Čech, která zintenzivňuje separaci odpadu. „Na městském úřadu postupně přestáváme využívat jednorázové nádobí, pijeme kohoutkovou vodu. Zaměstnanci si budou moci zapůjčit jídlonosiče, aby si nepořizovali jednorázové polystyrenové boxy na obědy. Přestávají používat samostatně balená mlíčka do kávy, snažíme se snižovat množství igelitových sáčků,“ jmenoval opatření, která povedou k prevenci vzniku odpadu na městském úřadu, zejména plastů, vedoucí odboru životního prostředí Pavel Gryndler. Město se zaměří i na provozovny ve městě, dále chystá osvětu dětí formou her a soutěží. Cílem kampaně je osvěta a motivace obyvatel k šetrnějšímu chování vůči životnímu prostředí.

Plasty jsou v současné době jednou z největších ekologických hrozeb. Problematikou se Zdravé město Litoměřice zabývá dlouhodobě. Každý rok se například zapojuje do akce „Ukliďme Litoměřice“, zaměstnanci MěÚ třídí odpad, nepoužívají směsné odpadkové koše. Zvyšuje se podíl tříděného komunálního odpadu, díky čemuž neroste obyvatelům poplatek za ukládání komunálního odpadu. „Je však třeba zapracovat na změně legislativy,“ domnívá se starosta Ladislav Chlupáč. Na mysli má například fakt, že v souladu se zákonem o odpadech mohou prvovýrobci dostat výjimku ze separace odpadů.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu