Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Hospodářský výsledek nemocnice dává důvod k optimismu

nemocnice2mpZiskem přes 10 milionů korun skončilo hospodaření litoměřické nemocnice za prvních sedm měsíců letošního roku. Přestože do konce roku zbývá ještě několik měsíců, které mohou konečnými výsledky ještě zamíchat, zakládá tento údaj podle Vladimíra Kestřánka, člena představenstva, který má v rámci nemocnice na starosti ekonomiku a provoz, velmi dobrý předpoklad pro konečný hospodářský výsledek za letošní rok.

 

 „Ze zkušeností minulých let je zřejmé, že právě výsledek za první část roku je rozhodující pro hospodářský výsledek za celý rok. Je to toho z důvodu, že druhé pololetí je po výnosové stránce vždy znatelně ovlivněno výkyvem výkonů ve dvou prázdninových měsících a obdobím druhé poloviny prosince,“ poukázal ekonomický ředitel Kestřánek na trendy, se kterými musí nemocnice každoročně počítat, a zároveň vyslovil svůj předpoklad pro letošní konečný výsledek hospodaření: „Očekáváme, že i přes náročné druhé pololetí, se nám podaří uzavřít rok 2018 se ziskem.“

Z výsledku hospodaření má radost i předseda představenstva nemocnice Radek Lončák. „Jsem rád, že i v letošním roce se nemocnice drží v tzv. kladných číslech a že je velmi reálné, že v letošním ročním vyúčtování zachováme trend kladných výsledků hospodaření z posledního desetiletí. Zisk je předzvěstí investic a ty znamenají neustálé zvyšování kvality námi poskytovaných služeb,“ zhodnotil Lončák a ujistil, že veškerý zisk je reinvestován zpátky do nemocnice. (nk)

 

Tiskovou informaci připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality

Vydáno dne: 13. 9. 2018


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu