NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Domov na Dómském pahorku je od včerejška „pětihvězdičkový“

ocenenipahorekmpPěti hvězdičkami se od včerejška pyšní Domov na Dómském pahorku v Litoměřicích. Ocenění uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky. Z rukou její viceprezidentky jej včera slavnostně převzal starosta města Ladislav Chlupáč. Pět hvězd je maximum, které může organizace získat, jde tedy o velký úspěch.

Asociace sdružuje přes tisíc organizací, pouze několik desítek z nich se chlubí pěti hvězdami. Při udělováni počtu hvězdiček posuzovatelé hodnotí kvalitu ubytování, stravování, trávení volného času nebo také spokojenost klientů. „Ocenění je přidělováno na čtyři roky, poté musí zařízení podstoupit přezkoumání a pokud ho obhájí, je mu uděleno na další čtyři roky. Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty pobytu v zařízení z pohledu samotného seniora,“ uvedla Daniela Lusková.

Starosta Chlupáč připomněl dobu, kdy na místě domova stála stará nemocnice a projevil radost nad tím, že dnes na jejím místě stojí takto úspěšné zařízení. „Jsem rád, že se takto velký projekt v minulosti podařil. Toto je ideální místo pro dům pro seniory a já sem za jeho obyvateli chodím moc rád.  Ocenění je zásluhou těch, kteří zde pracují, ale i těch, co tu žijí,“ uvedl starosta.

Zaměstnancům domova poděkoval i místostarosta Pavel Grund. Popřál štěstí také dalšímu litoměřickému zařízení Srdíčko, které o udělení hvězd také usiluje. Zásluhy pracovníků domova si je vědoma i jeho vedoucí Jitka Věrnochová. „Co dáváme, to se nám i vrací. Práce nás proto těší,“ sdělila s úsměvem vedoucí zařízení.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00-17:00 hod.

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Mgr. Ladislav Chlupáč

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2022 Město Litoměřice
Mobilní menu