Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Ovocnáři u starosty

Dodavatelé a odběratelé ovoce či mléčných výrobků hledají společnou cestu

Vedení města připravilo na radnici setkání regionálních dodavatelů ovoce, zeleniny a mléčných výrobků pro velké odběratele z Litoměřic.

Na jedné straně byli přítomni zástupci Zemědělského družstva Klapý či Bohušovické mlékárny, na straně druhé pak Centrální školní jídelny, mateřských škol, charity či nemocnice. „Smyslem bylo vzájemné poznání obou stran a zahájení dialogu v době, kdy odběr českých, v tomto případě regionálních produktů, klesá. Dnes šlo o obecné setkání a možnosti hledání spolupráce. Obě strany si řekly, co by potřebovaly, a nyní je na nich, aby mezi sebou iniciovaly další schůzky s konkrétními dohodami a výsledky,“ vysvětlil starosta města Radek Löwy.

V současné době se v České republice řeší možnosti podnikatelů v zemědělství. Odbyt jejich produktů totiž klesá. „Jak známo, kácejí se ovocné sady, což se týká i naší oblasti. Zemědělské družstvo Klapý například z tohoto důvodu pokácelo jednu třetinu svých jabloní. Věřím, že dnešní schůzka pomůže do budoucna oběma stranám. Našim konkrétním zájmem například je, aby nebylo nutné zdražovat dětem či seniorům stravné,“ doplnil Radek Löwy.

Účastníci setkání si jeho zorganizování pochvalovali. „Panu starostovi patří za uspořádání této schůzky velké poděkování. Vzájemně jsme si vyměnili kontakty, vyslechli si své potřeby a možnosti, a nyní budeme hledat detailnější cesty ke spolupráci,“ sdělil Otakar Šašek, ředitel Zemědělského družstva Klapý, které může litoměřické instituce zásobovat nejen jablky, ale i meruňkami, švestkami, třešněmi či višněmi.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu