Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dobrovolní hasiči mají novou cisternu. Klíče předal starosta na Prorodinném dnu

miniV Jiráskových sadech zněly požární sirény pro radost dětem. Na Prorodinném dnu Městského úřadu Litoměřice zde dobrovolní hasiči představili novou požární cisternu. „Cisterna je nezbytná pro rychlé a efektivní řešení nastalých požárů a dalších mimořádných událostí a krizových situací, tím nám pomáhá zajistit kvalitativně lepší ochranu životů a zdraví obyvatel i jejich majetku,“ zdůvodnil velitel Sboru dobrovolných hasičů Litoměřice Martin Šimek.

Klíče k cisterně předal starosta města Ladislav Chlupáč spolu s místostarostou Pavlem Grundem i tajemníkem města Milanem Čigášem. Děti měly možnost vyzkoušet si, jak se do auta nasedá a jaké to je sedět za volantem hasičského speciálu. Od hasičů se dozvěděly také zajímavosti o cisterně.

Sbor dobrovolných hasičů Litoměřice za dva měsíce obdrží další techniku v podobě nového Fordu Transit pro zajištění evakuace osob, ale také k přepravě dětí na hasičské soutěže. „Dobrovolní hasiči doposud dopravu dětí zajišťovali různým způsobem, což nebylo vždy jednoduché. Jejich soutěžící se přitom umísťují na prvních příčkách okresních soutěží, účastnili se také mistrovství republiky,“ připomněl starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Jednotka sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Litoměřice má celkem 40 členů, o jejich aktivitách a výjezdech je veřejnost informována prostřednictvích webových stránek www.sdhlitomerice.cz

Ročně se účastní od 40 do 90 zásahů (tento počet je z roku 2013, kdy JSDH významným způsobem pomáhala při povodních). Jednotka se účastní asistencí při kulturních akcích pořádaných městem Litoměřice a jeho příspěvkovými organizacemi. Krajské operační a informační středisko (KOPIS) HZS Ústeckého kraje ji povolává k mimořádným událostem v územní působnosti jednotky i mimo ni. „Převážně se jedná o požáry bytových jednotek a domů, zahrádkářských kolonií, polních a lesních porostů. Dále jednotka vyjíždí k zásahům technického typu – události jako např. čerpání vody, odstraňování překážek, záchrana zvířat, zamezení škod při povodních a jejich následná likvidace, únik ropných látek na pozemních komunikacích a do vodních toků. Mimořádně zasahuje u požárů větších rozsahů v chemických závodech. V rámci výcviku členů jednotky se účastníme námětových cvičení organizovaných HZS Ústeckého kraje ÚO Litoměřice,“ sdělila Veronika Šturalová z útvaru strategického plánování a udržitelného rozvoje města Litoměřice.

Nákup nové cisterny přišel JSDH na 7,230 mil Kč. Tuto částku zafinancoval Integrovaný regionální operační program a město.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu