Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dobrovolní hasiči dostali nové tříhvězdičkové přilby

hasiciprilbampNejen profesionálové, ale i dobrovolní hasiči v městech a obcích v regionu získali letos modernější vybavení, než měli dosud. Poslední novinkou ve výstroji zdejší jednotky Sboru dobrovolných hasičů je šestnáct přileb s tříhvězdičkovým označením, jež splňují přísnější požadavky pro použití při zásahu.

Přilby jsou proti předchozím, které litoměřičtí hasiči používali zhruba patnáct let, lépe vybavené, zajišťují hasičům větší bezpečnost, drží na hlavě a vedle ochrany očí pomocí štítu, mají na boku zabudovánu svítilnu s větší svítivostí. „Naše město vychází sboru maximálně vstříc. Na nákup přileb jsme požádali o dotaci nadaci Agrofert, ta nám přispěla 100 tisíci korunami, zbytek 110 tisíc jsme přiložili z rozpočtu města. V letošním roce se ještě chystá výběrové řízení na pořízení automobil CAS 30 a mimo to jsme zažádali o dotaci 450 tisíc korun Ministerstvo vnitra, generální ředitelství HZS, na nákup dopravního automobilu. Věřím, že zastupitelstvo schválí kofinancování ve výši 600 tisíc korun,“ uvedl Pavel Grund, místostarosta města.


Litoměřická jednotka SDH letos vyjížděla k nahlášeným událostem dvanáctkrát, což je o jeden výjezd méně než loni. Při ohlédnutí do minulých let měla nejvíc práce při povodni v roce 2013 a likvidaci jejich následků. Pokles letošních výjezdů ovlivnila hrozba vysoké pokuty za vypalování trávy, méně bylo i zapálených kontejnerů s odpadem. „Poslední zásah jsme měli při zahoření trámu zazděném u komínového tělesa v domě v Lidické ulici. Úplně poslední výjezd byl na kuriózní oznámení, kdy obyvatelka v Palachově ulici nahlásila ohýnek v okně domu přes ulici. Po příjezdu jsme zjistili, že nešlo o oheň, ale o plápolající svíčky při romantickém večírku,“ doplnil Martin Šimek, velitel jednotky SDH Litoměřice (na snímku).

(TZ zpracoval Václav Sedlák, foto Karel Pech)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu