Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

DOBRO: Školní potřeby dělají radost

predani skolnich potreb 1 2

Soňa Vágnerová jde do třetí třídy s novou školní brašnou i dalšími školními potřebami. Stejně tak její sestra Alenka, která dostane brašnu Hello Kitty. Běžně by si ji maminka dovolit nemohla, spolu s malým Lukášem je výdajů pro rodinu hodně a zajistit dětem do nového školního roku vše nezbytné není jednoduché. Díky sbírce projektu Fondu dalšího vzdělávání DOBRO (Dobrovolnictví ve veřejné správě), spolupráci s Odborem sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Litoměřice a především ochotným dárcům z řad litoměřických občanů se školní pomůcky dostanou nejen rodině malé Soni, ale i dalším potřebným dětem.

 

„Máme radost z tak velkého zájmu dárců, kteří se na sbírce podíleli. Bylo jich přes pět desítek. Mezi nimi i malé děti, které s nadšením předávaly své zánovní školní brašny, penály, lidé kupují mnohdy i zcela nové vodovky, tužky či kružítka. Vše předáváme v litoměřickém infocentru,“ sdělil Ondřej Přecechtěl, konzultant dobrovolnických aktivit Fondu dalšího vzdělávání DOBRO.

Školní pomůcky od dárců putují do rukou předem vytipovaných rodin. Dostanou se tak právě tam, kde budou prospěšné nejvíc. „Naši pracovníci jsou celoročně v kontaktu se sociálně slabšími rodinami, určili proto několik z nich, kterým dar v podobě školních potřeb bude opravdu cennou pomocí. Děkujeme všem, kdo se sbírky účastnil,“ uzavřela Renáta Jurková, vedoucí odboru sociálních věci a zdravotnictví.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu