Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dobří lidé Česka přivezli dětem láskou prosněžené Vánoce

andelnemocnicempNěkolik desítek vánočních kalendářů z projektu „Veselé, láskou prosněžené Vánoce“ přijeli v úterý 27. listopadu odpoledne na dětské oddělení litoměřické nemocnice předat zástupci Nadačního fondu Dobří lidé Česka Tomáš Bursa a Michal Anděl. Kalendáře mají za úkol především rozveselit děti, které musí trávit předvánoční a vánoční čas v nemocnici.

 

„Ručně malované kalendáře vytváříme s výtvarnicí a malířkou Janou Audes. Váženým patronem kalendáře je mons. Emil Soukup při katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Letošní kalendáře díky sponzorům uvedeným na kalendáři udělají dětem radost již čtvrtým rokem,“ vysvětlil zakladatel nadačního fondu Tomáš Bursa, sám onkologický pacient, který se po úspěšné léčbě rozhodl pomáhat nemocným dětem, a to právě prostřednictvím Nadačního fondu Dobří lidé Česka. Jak dále prozradil, pro rok 2018 jsou kalendáře navíc doplněny dvěma pohádkami, které jsou zpracovány i do znakového jazyka. Nemocné děti si je mohou spustit prostřednictvím QR kódu v mobilním telefonu. „Kalendáře jsou posvěcené, vlastně kouzelné, proto si při každé čokoládce nezapomeňte něco přát, protože síla myšlenky je obrovská,“ řekl Tomáš Bursa dětem při předání kalendářů, ke kterým jim přidal ještě krásné látkové andílky. „Aby vás chránili,“ vysvětlil.

„Za to, že myslíte na děti, které trápí nemoc, vám patří velký dík. Děkuji za děti, které tu jsou i za ty, které do Vánoc ještě přijdou,“ reagovala vrchní sestra dětského oddělení litoměřické nemocnice Božena Haufová.

Letos poputují unikátní vánoční kalendáře za nemocnými dětmi kromě Litoměřic také do Plzně, Brna, Ostravy a Prahy. Cílem Tomáše Bursy je v příštím roce světélkem naděje podpořit děti i v dalších městech republiky. 

 

Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a.s.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu