Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Do života bez karambolů byl název akce určené žákům devátých tříd

Ve středu se setkali policisté s žáky devátých tříd základních škol na jedenáctém ročníku preventivně výchovné akce „Do života bez karambolů“. V prostorách litoměřického výstaviště policisté nabídli „náctiletým“ dopolední program zaměřený na prevenci kriminality, bezpečnost v silničním provozu a základy poskytnutí první pomoci. Na čtrnácti stanovištích se školákům věnovali kromě policistů i zástupci ČČK, K-Centra, Městské policie Litoměřice, Vězeňské služby Litoměřice, litoměřického Plamínku, litoměřické autoškoly, pojišťovny Generali, roudnické paintballové střelnice a svou pomocí přispěli také studenti 1. KŠPA.

Na stanovišti autoškoly Varchol se mladí lidé dozvěděli základní informace o podmínkách pro získání řidičských průkazů na motocykl či automobil a shlédli krátké videosekvence z bezpečnosti v silničním provozu. Na stanovišti K-centra si žáci připomněli škodlivost drog a riziko spojené s jejich užíváním. Neméně zajímavé bylo stanoviště první pomoci s ukázkou simulované dopravní nehody včetně poraněných účastníků, které bylo třeba neprodleně ošetřit. Činnost policie žákům přiblížilo stanoviště poříční a dopravní policie a policisté z pořádkové jednotky. Jedno ze stanovišť umožnilo žákům nahlédnout do života lidí s handicapem a vyzkoušet si, že i při plnění běžných úkonů, které nám připadají být jednoduché, mohou mít lidé se zdravotním postižením potíže. Pojišťovna Generali poskytla osobní vozidlo simulující dopravní nehodu, ve kterém si všichni účastníci mohli vyzkoušet pocity při havárii a uvědomit si důležitost bezpečnostních pásů. O zpestření se postaralo stanoviště s brýlemi, které simulují požití alkoholických nápojů a také střelba na paintballové střelnici. Akce se zúčastnilo více než 200 žáků a každý z nich na závěr obdržel reflexní prvek, jehož nošením zvýší svou viditelnost a bezpečnost při pohybu v dopravním prostředí.

Žáci a všichni další účastníci pobyli také u stánku s občerstvením, kde pro ně bylo připraveno něco dobrého k zakousnutí. I přes zamračené počasí se akce vydařila. Preventivní projekt Policie ČR se uskutečnil za velké podpory města Litoměřice. Za poskytnutí perfektního zázemí patří velký dík také vedení litoměřického výstaviště.

(tiskovou zprávu připravila nprap. Pavla Kofrová)


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu