Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Do školy se vrátí zhruba polovina žáků prvního stupně

deti skolympDěti prvního stupně základních škol v Litoměřicích, které chtějí využít prezenční výuku, usednou v pondělí 25. května do školních lavic. Dobrovolný návrat do litoměřických základních škol zvolilo celkem 717 žáků, což je v průměru 47 %. Největší zájem o prezenční výuku ze strany dětí a rodičů vykazuje Základní škola Ladova (75 %) a Masarykova (64 %).

Nejmenší počet uvádí Základní škola Boženy Němcové (cca 8 %). To je však z důvodu, že vedení preferuje online výuku. Všechny základní školy se s přísnými pravidly související s hygienickými požadavky vypořádaly.

„Dodržet stanovená pravidla z hlediska hygieny či kapacity pro téměř polovinu žáků prvního stupně zvládly všechny školy. Kapacitně se totiž jedná o velké budovy s dostatečnými prostory. Rozmístit žáky do učeben tedy nebude činit žádné z nich problém,“ informovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová. Vedení škol tedy nemuselo odmítnout jediného žáka.

Personální řešení této situace je náročné, ne však neřešitelné. S učiteli proběhla konzultace ohledně jejich zpětného návratu do škol. S těmi, kteří jsou v ohrožené skupině či se o někoho takového starají, byla uzavřena individuální dohoda. Tito pedagogové tedy nemusejí do školy docházet, nadále však budou dětem zajišťovat online výuku.

Všechny základní školy musí výuku v tomto období zajistit vždy od 8 do 16 hodin. Počítá se tedy i s otevřením odpolední školní družiny, aby se rodiče mohli plně vrátit zpět do zaměstnání. „V družině se rovněž nesmí mísit žáci různých tříd, nutné je proto zajistit dostatečný personál i k odpolední části výuky,“ dodala vedoucí Křížová. Děti, které se do konce června do školy již nevrátí, se budou i nadále vyučovat distančně.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu