Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

ukr

Do školních lavic v Litoměřicích usedlo 64 dětí z Ukrajiny

Domov v Litoměřicích našlo 71 dětí z Ukrajiny. Postupně usedají do školních lavic. Se začleňováním jim pomáhají příbuzní, učitelé i spolužáci.

„Do základních škol jsme přijali celkem 64 žáků, mateřské školky poskytly zázemí sedmi dětem. Tyto počty nijak neovlivní kapacitu pro přijímání dětí do základních i mateřských škol,“ informovala vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče MěÚ Litoměřice Andrea Křížová a dodala, že 28 dětí z tohoto počtu bydlí se svými rodinnými příslušníky na ubytovnách, 36 dětí má bydlení zajištěno individuálně.

Základní škola na Valech začlenila do svých řad největší počet studentů, a to 11 žáků prvního a 7 žáků druhého stupně, celkem tedy 18 žáků. Na ZŠ U Stadionu chodí 13 žáků z Ukrajiny, ZŠ Boženy Němcové přijala 11 žáků, ZŠ Havlíčkova 9 žáků, ZŠ Ladova 8 žáků a ZŠ Masarykova 5 žáků. „Děti začleňujeme po dvou až třech na každou třídu. Velmi nás těší přístup jejich spolužáků, kteří jsou velice empatičtí a přátelští. Zároveň mají ochotu pomáhat a jejich pomoc přichází naprosto bezprostředně,“ uvedl ředitel Základní školy Na Valech František Kindermann.

Děti mají možnost navštěvovat kurz českého jazyka, který zajišťuje ZŠ U Stadionu. Pro velký zájem se bude otevírat také skupina v prostorách ZŠ Na Valech, i tento kurz zajišťuje ZŠ U Stadionu.

Některé děti s pobytem v Litoměřicích se hlásí k distančnímu vzdělávání. To jim nadále zajišťuje jejich domácí základní škola na Ukrajině.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu