Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

prvnaci

Do školních lavic dnes usedlo v Litoměřicích i 324 prvňáčků

Kéž by letošní školní rok byl normální. Věta, která dnes ráno rezonovala napříč litoměřickými základními školami u příležitosti právě začínajícího školního roku 2020/2021. V řadě tříd se tak stalo po pětiměsíční přestávce způsobené Covidem-19.

Velký den plný radosti, očekávání, ale místy i obav a slziček dnes absolvovalo v šesti základních školách zřizovaných městem a v jedné soukromé i 324 prvňáčků, tedy o tři více než v roce předchozím a o pět méně než ve školním roce 2018/2019. Jejich počet se tak v posledních třech letech výrazně nemění. Do škol je doprovázeli rodiče i prarodiče. Zůstávali však většinou jen venku. Ředitelé a třídní učitelé je totiž s ohledem na epidemiologický stav vítali převážně ve školních zahradách.

Nejinak tomu bylo i v Masarykově základní škole, která je částečně staveništěm. „Omlouváme se za trochu nepohodlí. O to větší radost však budete mít, až vám na počátku příštího roku předáme do užívání moderní podkrovní učebny a venkovní výtah,“ uvedl v úvodu slavnostního zahájení směrem k žákům, pedagogům, ale i přítomným rodičům místostarosta Litoměřic Karel Krejza. Modernizace školy za zhruba 25 milionů korun je náročná a kolaudace stavební části je plánována na konec letošního roku. V souvislosti s havárií vody jsou v Masarykově škole aktuálně dvě třídy v provizorních prostorách ve školní herně a ve venkovním domečku. „Stěny vysychají, takže zpět se vrátí zřejmě v listopadu,“ odhaduje ředitel Karel Kynzl.

Školy budou podle ředitelů dodržovat zpřísněná hygienická opatření. Kulturní a sportovní akce omezí tak, aby se dětské kolektivy nepotkávaly. „Připravují se z hlediska počítačové techniky i na distanční výuku v případě, že by vláda k tomuto kroku opět přistoupila,“ informovala vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče městského úřadu Andrea Křížová.

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu