Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Prvňáčci ve škole

Do prvních tříd litoměřických základních škol nastoupilo 320 prvňáčků 

Svůj velký den spojený s nástupem do první třídy dnes v Litoměřicích absolvovalo 320 dětí. Ve všech šesti základních školách zřizovaných městem a v jedné soukromé byli prvňáčci za doprovodu svých rodičů a mnohdy i prarodičů slavnostně uvítáni nejen třídními učitelkami, ale i vedením školy.

Nejinak tomu bylo i na Základní škole Havlíčkova, kam do dvou tříd nastoupilo 32 dětí, jejichž první školní den zachycuje i přiložená fotogalerie. Po úvodním přivítání u vstupu do školy se děti přesunuly do lavic, kde na ně čekaly drobné dárky, například v podobě pomůcek na výtvarnou výchovu.

Nejvíce prvňáčků usedlo do lavic na Základní škole Ladova. Tři první třídy tam bude dohromady navštěvovat 66 dětí. Shodně, po 53 prvňáčcích, mají Základní škola Boženy Němcové a Základní škola U Stadionu. Rovných padesát pak nastoupilo na Masarykově základní škole. Na Základní škole Na Valech přivítali 46 dětí. Soukromá Základní škola Lingua Universal otevřela jednu první třídu, kam bylo přijato 20 dětí. Přípravné třídy sloužící pro děti s odkladem povinné školní docházky otevřely ZŠ Na Valech a ZŠ Havlíčkova. Do každé z nich bude docházet 12 dětí. V porovnání s předešlými roky je letošní počet prvňáků podobný a kapacity základních škol dostatečné.  

Období letních prázdnin pak bylo už tradičně příležitostí k modernizaci školských zařízení. „Mezi tři nejvýznamnější investice v základních školách zřizovaných městem patřila výměna ležatých rozvodů vody v Základní škole Ladova za 1,5 milionů korun. Dále kompletní výměna střešní krytiny školní družiny na Masarykově základní škole za 392 tisíc korun a výměna osvětlení za LED tělesa ve sportovní hale Základní školy U Stadionu za 417 tisíc korun,“ shrnula Andrea Křížová, vedoucí odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Foto: Radim Tuček


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu