Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Do nové ambulance nemocnice již chodí první pacienti

ambulmpTraumatologickou ambulanci, indikační poradnu a angiochirurgickou poradnu najdou pacienti od prvního červnového dne v nových prostorách v pavilonu H. Výše zmíněné ambulance se sem přestěhovaly z místnosti vedle centrálního příjmu.

Nová ambulance, včetně prostorné čekárny, vznikla z prostor, které dříve sloužily jako sklad a provozní místnosti radiologického pracoviště. Prostorná ambulance vznikla ze dvou místností vybouráním příčky. V místnosti byly upraveny stěny a podlahy, vybudovány byly také dvě převlékací kabinky pro pacienty přístupné z čekárny.  Prostor byl rovněž vymalován, byly osazeny nové dveře, instalováno úsporné LED osvětlení a na zem položena podlahová krytina. Zcela nové jsou i parapety. Místnost byla vybavena nábytkem vyrobeným na zakázku.

V prostoru čekárny byla po vybourání původního povrchu nově vybudována podlaha včetně položení podlahové krytiny. Dále byly upraveny stěny, osazeny nové parapety a místnost, která je po probourání části stěny volně přístupná z tzv. rentgenové chodby, byla vybavena novými pohodlnými židlemi. Pro lepší komfort pacientů zdobí stěny čekárny fototapeta a prostor je vybaven televizí a  odkládacími stěnami a policemi na tiskoviny.

Nemocnice při budování nové ambulance a čekárny opět spolupracovala s architektkou Naďou Richterovou, která obojí navrhla zcela v souladu se současným pojetím a barevným laděním centrálních chodeb nemocnice.

Z hlediska dlouhodobé vize nemocnice je přesun ambulancí z oblasti centrálního příjmu do jiných částí nemocnice dalším krokem k naplnění záměru vybudovat v pavilonu C pracoviště urgentního příjmu. Jde o pracoviště multioborové spolupráce řešící akutní stavy a poskytující komplexní pohled na pacienta. Pobyt pacienta na urgentním příjmu nepřesahuje dobu 24 hodin, poté je směřován na další pracoviště nemocnice nebo propuštěn do domácího ošetřování. 

Text a foto: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality, Nemocnice Litoměřice, a.s.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po,St,Pá: 9-17 hod.
Út,Čt: 9-16 hod.
So: 9-12 hod.
Ne: zavřeno

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu