Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

nemocnice

Do nemocnice byly během listopadu dodány přístroje za 37 miliónů

Poslední listopadový den byla ukončena druhá etapa takřka stomilionového projektu podpořeného evropskými financemi. Jde o projekt Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), díky kterému má litoměřická nemocnice v rámci výzvy č. 31 možnost získat vybavení na zvýšení kvality návazné péče.

Druhá etapa projektu IROP zahrnovala dodávku přístrojů v celkové hodnotě 37 miliónů korun, z nichž většina byla dodána v průběhu listopadu. Šlo například o sedm ultrazvukových přístrojů v celkové hodnotě přes 10 miliónů korun, které budou umístěny na ARO, MOJIP, centrálních operačních sálech, radiologickém oddělení, dále pak na urologii a dětském oddělení.

Jeden z přístrojů bude umístěn na kardiologické ambulanci. „Většina těchto ultrazvuků mají rozlišení 4k, díky čemuž poskytují detailnější obraz a tím pádem umožňují podrobnější vyšetření. Jedná se o moderní a velmi kvalitní přístroje nejvyšší kategorie, které jsou pro naši nemocnici v zobrazovacích metodách velkým posunem vpřed,“ popsal hlavní přednosti přístrojů Miroslav Janošík z oddělení rozvoje, zdravotnické techniky a veřejných zakázek a dodal, že řada z těchto přístrojů má také doplňkové vybavení umožňující další vyšetření, jako je například jícnová echokardiografie u přístroje na kardiologii nebo elastografie a fúzní vyšetření u přístroje umístěného na radiologickém pracovišti. „Přístroje sloužící pro ARO, MOJIP, operační sály a dětské oddělení jsou díky vozíku navíc mobilní a tím pádem umožňují vyšetření pacienta přímo na lůžku bez nutnosti ho přepravovat na specializované pracoviště,“ doplnil Janošík.

V této etapě projektu zaměřeného na zvýšení kvality návazné péče byly již dodány také anesteziologické přístroje včetně monitorů a plicní ventilátory pro anesteziologicko resuscitační oddělení, artroskopická a laparoskopická věž včetně příslušenství pro operační sály a videoendoskopická sestava pro gastroenterologii. Hodnota těchto přístrojů je takřka 27 miliónů korun.

Navazující třetí etapa, a tím pádem i celý projekt v rámci výzvy č. 31, má být ukončen v březnu příštího roku. (nk)

Tiskovou zprávu připravila: Naděžda Křečková, oddělení marketingu, vnitřního auditu a kvality Nemocnice Litoměřice, a. s.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu