Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

krizovy stab

Do Litoměřic míří autobus plný Ukrajinců z oblasti Žitomir

Autobus se zhruba čtyřmi desítkami lidí z oblasti Žitomir míří v tuto chvíli do Litoměřic. Jsou mezi nimi lidé starší šedesáti let a ženy s dětmi, včetně kojenců. Jejich příjezd dnes připravoval krizový štáb města, protože dosud jde zatím o největší počet uprchlíků mířících přímo do Litoměřic. Jejich příjezd organizuje litoměřická pobočka Volyňských Čechů. 

„Ubytovaní budou společně s lidmi, co jednotlivě přijeli v posledních dnech, v bývalé vojenské ubytovně,“ informoval dnes na krizovém štábu města starosta Ladislav Chlupáč. Sociální pracovníci charity v součinnosti s městem i jim poskytnou veškeré potřebné zázemí a pomoc s vyřizováním úředních záležitostí.

Zároveň finišují úpravy objektu bývalé ubytovny v Želeticích. V tomto objektu vlastněném městem bude počátkem příštího týdne otevřeno koordinační centrum, které nabídne kompletní servis.

„Znovu upozorňujeme, že je v zájmu všech, tedy nejen uprchlíků, ale i lidí poskytujících ubytování v privátech, vést centrální evidenci osob. Jen tak může být pomoc účinná i v následujících týdnech a měsících,“ apeluje starosta Ladislav Chlupáč (kontaktní osoba: P. Kolařík, mobil 777 365 527).

Stále vysoká je i vlna solidarity jak mezi firmami, organizacemi, školami, tak mezi jednotlivci. Litoměřická prodejna Botička nabídla obuv přijíždějícím ukrajinským dětem. Bohušovická mlékárna zajistí chladničku a pravidelnou dodávku výrobků, jež budou distribuovány na místa potřeby. Studenti a pedagogové 1.KŠPA zase pomáhají s úklidem a přípravou ubytovny v Dykově ulici a s tříděním přijatého materiálu ve skladu v Želetické ulici. Firma Hennlich navezla materiální pomoc. Další dobrovolnice pečou bábovky, muži nabízejí bezplatné práce a dopravu. Stánek na Dlouhé ulici dnes instalovala Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb. Výtěžek z prodeje potravinářských výrobků půjde na pomoc Ukrajině.

„Je úžasné vidět, jak lidé pomáhají. Je skvělé vědět, že v případě akutní potřeby se máme na koho obrátit,“ uvedla Irena Vodičková (tel. č. 734 170 925), která dobrovolnictví v LItoměřicích koordinuje a aktualizuje seznam lidí ochotných pomoci.

 

 


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu