Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Podzimní Litoměřice

Dny zdraví jsou téměř u konce. Využít lze ještě běh nebo plavání zdarma

Ke konci své druhé poloviny se přehoupla každoroční říjnová kampaň Dny zdraví. Zájemcům z řad veřejnosti nabídla například běh, cvičení pro dospělé i děti nebo přednášky o zdravém životním stylu či psychickém zdraví.

Nechybělo ani tradiční plavání v krytém bazénu, které měla veřejnost ve vyhrazených hodinách zdarma. Tato možnost se bude opakovat ještě v neděli 30. října od 10 do 12 hodin. Lákala také možnost bezplatných kruhových tréninků s profesionálním fitness trenérem Ondřejem Pospíšilem.

„Potěšilo mě, že na tréninky přišlo dost nováčků, kteří s fitness zatím neměli moc zkušeností,“ zhodnotil trenér Pospíšil a nastínil, že v příštím roce by se v rámci Dnů zdraví chtěl více zaměřit na starší generaci, například s ukázkami protahovacích cviků nebo nordic walking. 

Zájemci o pohybové aktivity mohou v rámci kampaně do konce října mimo jiné vyzkoušet ještě terénní běh pro začátečníky, který povede z Litoměřic na Skalici a zpět. Akce je naplánovaná na pondělí 24. října se startem v 17 hodin u Luny. O den později zase společný terénní běh zavede účastníky k vrcholu Plešivce. Sraz na startu bude u lékařského domu v Pokraticích v 17,30 hodin.

Mezi další a méně náročné aktivity v nabídce Dnů zdraví, které ještě do konce měsíce stihnete využít, patří například ukázka metody reflexní terapie, která poradí jak na správnou péči o chodidla. Konat se bude v pondělí 24. října od 13 hodin v seniorských bytech v ulici Kosmonautů.  Na stejném místě v pondělí 31.října od 13 hodin také poradí, jak předcházet bolesti zad.

„Kampaň Dny zdraví pořádáme s cílem upozornit na důležitost prevence a zdravý životní styl. Do nabízených aktivit se může zapojit široká veřejnost, která tím získá i možnost vyzkoušet si něco nového,“ uvedla vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích Renáta Jurková.

Program Dnů zdraví naleznete na odkazu ZDE


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu