Nástroje pro usnadnění přístupu

NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Dnes odstartoval veletrh technického vzdělání TECHDAYS

techdaysmpJiž třetí ročník veletrhu TECHDAYS dnes odstartoval na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Prezentují se zde firmy a školy s technickými obory. Cílem veletrhu středních škol a středních odborných učilišť z regionu je vzbudit u dětí zájem o řemeslo a techniku. Událost pořádá město Litoměřice ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou a Hospodářskou a sociální radou Litoměřicka.

Během prvního dne se představily střední školy zaměřené na technické obory a učiliště. Děti měly možnost seznámit se i se zástupci regionálních firem. Akci doplnil doprovodný program v podobě workshopů, výstavy modelů Merkur, praktických ukázek a experimentů. Prezentoval se také Dům dětí a mládeže Rozmarýn a Technický klub mládeže. „Letos jsme nově zařídili autobusy pro děti z mateřských škol z Litoměřic a okolních obcí. Snažíme se tak už u malých dětí vzbudit zájem o techniku,“ vysvětlila Andrea Křížová, vedoucí Odboru školství, kultury, sportu a památkové péče Městského úřadu v Litoměřicích.

Ve čtvrtek bude veletrh pokračovat prezentací vysokých škol a proběhne diskuze na téma provázanost vzdělávacího systému a regionálního trhu práce. Zástupci firem i škol zde pohovoří o tom, jaké uplatnění nacházejí absolventi učňovských oborů.

Akce potrvá do pátku. Ve čtvrtek mohou zájemci zavítat na výstaviště od 8 do 18 hodin, v pátek pak od 8 do 13.30 hodin. Vstup je zdarma.


 

Turistické Informační centrum

 Otevírací doba

Po-Ne: 9:00 – 17:00

 Adresa

Městské Informační centrum
Mírové náměstí 16/8
412 01 Litoměřice

Spojení

e-mail: info@litomerice.cz
tel.: +420 416 916 440
Skype: infoltm

Městský úřad

 Starosta

Ing. Radek Löwy

 Úřední hodiny

Po: 8:00 - 17:00 hod.
St: 8:00 - 17:00 hod.

 Adresa

Městský úřad Litoměřice
Mírové náměstí 15/7
412 01 Litoměřice

 Spojení

e-mail: podatelna@litomerice.cz
Datová schránka: tpebfnu
tel.: +420 416 916 111

 Opendata

data.litomerice.cz


copyright

 Template by Aplikko
 Webmaster RajČe
Powered by Joomla!
 Prohlášení o přístupnosti
 Politika Cookies

Webarchiv certifikát
© 2024 Město Litoměřice
Mobilní menu